Tyle chcą Niemcy za noclegi podczas Euro

Ci, którzy zdecydują się pojechać na mecze Polaków podczas Euro 2024, muszą przygotować się na spory wydatek. Dobra wiadomość jest jednak taka, że ceny noclegów w większości będą dla kibiców dość przyjazne.

MB
Na głównym zdjęciu: stadion w Hamburgu, w ramce: ceny noclegów w Hamburgu na stronie Booking Getty Images / Boris Streubel/Bundesliga/Bundesliga Collection / Na głównym zdjęciu: stadion w Hamburgu, w ramce: ceny noclegów w Hamburgu na stronie Booking
Reprezentacja Polski dopięła swego i po udanych barażach mogła się cieszyć z awansu na Euro 2024. Biało-Czerwoni rywalizować będą w grupie D. Impreza rozpocznie się 14 czerwca, a zakończy się równo miesiąc później.

Jak wygląda terminarz? Drużyna Michała Probierza 16 czerwca zmierzy się z Holandią w Hamburgu, 21 czerwca nasi kadrowicze zagrają z Austrią w Berlinie, a cztery dni później zawalczą o punkty z Francją w Dortmundzie.

Wielu kibiców chciałoby skorzystać z tego udogodnienia, że tak ważna impreza odbywa się u naszych zachodnich sąsiadów i obejrzeć mecze polskiej kadry na żywo. Będzie to jednak dla nich spory wydatek.

ZOBACZ WIDEO: Piekielnie mocni rywale Polaków na Euro. "Dostaliśmy się tam kuchennymi drzwiami"

Do cen wejściówek na spotkania z udziałem Polaków należy bowiem doliczyć jeszcze koszty przejazdu, wyżywienie na miejscu, a także bardzo często również nocleg.

A jeśli chodzi o noclegi, ceny będą dość przyjazne dla kibiców. Sprawdziliśmy jak to wygląda na Booking. Przykład? Za rezerwację w Hamburgu, na jedną noc, z 16 na 17 czerwca, musielibyśmy zapłacić za jednoosobowy pokój minimum 228 zł. Konkretnie mowa o Hostel City Sud, oddalonym o 1,7 km od centrum.

W Hamburgu, w kwocie do 300 złotych, znajdziemy aż siedem różnych opcji. A jak to wygląda w Berlinie? Tutaj ceny również nie odstraszają! Miejsce w pokoju wieloosobowym dorwiemy już za 142 zł, a jeśli ktoś chciałby spędzić noc w bardziej komfortowych warunkach - zapłaci 307 złotych (Hotel zum Ziehbrunnen) lub 339 zł (Hotel Grunewald). Minusem jednak będzie spora odległość od centrum.

Z kolei w Dortmundzie, z 25 na 26 czerwca, opcji jest znacznie mniej, ponieważ większość noclegów została wyprzedana. Najtańszym hotelem, który można zarezerwować tego dnia na stronie Booking jest Hotel Annis M&P, oddalony od centrum o tylko 0,7 kilometra. Cena za noc dla jednej osoby dorosłej wynosi aż 1154 złotych.

Jedno jest pewne: najlepiej zarezerwować pokój ze sporym wyprzedzeniem lub po prostu nie podróżować w pojedynkę. Dla portfela znacznie korzystniejsze będzie oczywiście wynajęcie apartamentu lub pokoju kilkuosobowego z grupą znajomych.

Czytaj także:
"Bal i trzy piękne damy". To czeka Polaków na Euro
Nasi jak Kopciuszek. Wycenili Polaków i ich rywali

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×