Premier League: Wpadka Aston Villi. Liga Mistrzów oddala się

Aston Villa niespodziewanie straciła punkty w meczu z walczącym o utrzymanie Brentford FC. Spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 3:3. Matty Cash nie grał z powodu kontuzji.

Łukasz Witczyk
 Mads Roerslev (z lewej) i Diego Carlos Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Mads Roerslev (z lewej) i Diego Carlos
Aston Villa to rewelacja tego sezonu, choć w ostatnich tygodniach zespół ten nie punktuje już tak, jak na początku rozgrywek. Potwierdzeniem jest sobotni mecz z Brentford FC. Ekipa z Birmingham była zdecydowanym faworytem, ale musiała zadowolić się tylko punktem.

Do przerwy to Aston Villa prowadziła po golu Olliego Watkinsa, a tuż po zmianie stron rywali dobił Morgan Rogers. Wydawało się, że tej przewagi gospodarze nie dadzą sobie odebrać. Nic bardziej mylnego. W ciągu 9 minut zespół Brentford FC strzelił trzy gole i odwrócił losy rywalizacji. Do siatki Aston Villi trafili Zanka, Bryan Mbeumo i Yoane Wissa.

W końcówce Aston Villa zdołała uratować punkt. Bohaterem gospodarzy został Ollie Watkins, który w 81. minucie doprowadził do remisu. Więcej goli w Birmingham już nie padło. Wynik ten - biorąc pod uwagę przebieg meczu i oczekiwania przed pierwszym gwizdkiem - nie może cieszyć nikogo.

Emocji nie zabrakło w innych sobotnich meczach Premier League. W 81. minucie Newcastle United zapewniło sobie zwycięstwo nad Fulham FC, a zwycięskiego gola na 1:0 strzelił Bruno Guimaraes. W tym samym stosunku Everton pokonał Burnley po trafieniu Dominica Calvina-Lewina.

W samej końcówce Luton Town odwróciło losy rywalizacji z AFC Bournemouth. Goście od 52. minuty prowadzili po golu Marcusa Taverniera. Walczący o utrzymanie beniaminek wygraną zawdzięcza Jordanowi Clarkowi i Carltonowi Morrisowi, którzy pokonali bramkarza rywali.

West Ham United odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Wolverhampton Wanderers. Miejscowi prowadzili od 33. minuty, kiedy to Pablo Sarabia wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron dla West Hamu strzelali Lucas Paqueta i James Ward-Prowse. W dziewiątej minucie doliczonego czasu gry gospodarze przez chwilę cieszyli się z gola Maxa Kilmana, ale ostatecznie po analizie VAR dopatrzono się złamania przepisów.

2:1 - Carlton Morris 90'

Wolverhampton Wanderers - West Ham United 1:2 (1:0) 1:0 - Pablo Sarabia (k.) 33' 1:1 - Lucas Paqueta 73' 1:2 - James Ward-Prowse 85'