Serie A: szalony mecz w Monzy! Sześć goli i piękna bramka Piotra Zielińskiego

W spotkaniu 31. kolejki Serie A 2023/2024 zespół SSC Napoli pokonał na wyjeździe AC Monza 4:2, a jedną z bramek dla triumfatorów i to bardzo ładną zdobył Piotr Zieliński.

Tomasz Rosiński
Piotr Zieliński (z prawej) PAP/EPA / Roberto Bregani / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z prawej)
Napoli w ostatnim czasie i w ogóle w tym sezonie zawodzi, ale w niedzielę liczyło na zwycięstwo z będącą trzy pozycje niżej w tabeli ekipą z Monzy.

Gospodarze od początku poczynali sobie bez respektu dla wciąż aktualnego mistrza Włoch i już w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z lewej strony pola karnego dośrodkował Alessio Zerbin, zaś celnie główkował Milan Djurić.

Taki obrót spraw co prawda podrażnił przyjezdnych, którzy jednak grali zbyt wolno i przez to nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy miejscowego zespołu.

Aktywny w szeregach neapolitańczyków był Chwicza Kwaracchelia, który strzelał albo niecelnie albo wprost w bramkarza AC Monza, czyli Michele Di Gregorio. Ostatecznie przed przerwą więcej goli już nie padło.

Prawdziwe strzelanie na Stadio Brianteo rozpoczęło się po zmianie stron. Zainaugurował je w 55. minucie Victor Osimhen, który wysoko wyszedł w górę i po dośrodkowaniu Zambo Anguissy głową wpakował piłkę do siatki.

Nie minęło 120 sekund, a cudownym uderzeniem z woleja z około 18 metrów popisał się rezerwowy Matteo Politano. Futbolówka po tym zagraniu wpadła prosto w "okienko".

Ładnego gola Politano pozazdrościł Piotr Zieliński, który po asyście od Chwiczy Kwaracchelii przymierzył tuż sprzed pola karnego. Piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki i zameldowała się w bramce strzeżonej przez Di Gregorio.

Co prawda gola kontaktowego dla AC Monza precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola karnego strzelił Andrea Colpani, ale po chwili odpowiedział Giacomo Raspadori i jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji.