Dzieje się w pierwszej lidze. Kolejny trener stracił pracę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Radosław Bella
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Radosław Bella
zdjęcie autora artykułu

Miedź Legnica jest kolejnym klubem w Fortuna I lidze, który zdecydował się na zmianę trenera. W poniedziałek zwolniony został Radosław Bella.

Niedawno zmienił się trener w Niecieczy, kiedy Marcin Brosz zastąpił Mariusza Lewandowskiego w Bruk-Becie Termalice. Teraz na drastyczny krok zdecydował się właściciel Miedzi Legnica Andrzej Dadełło.

W poniedziałek klub poinformował, że Radosław Bella przestał pełnić funkcję pierwszego trenera. Kontrakt z 36-letnim szkoleniowcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Decyzja zapadła po rozczarowującym bezbramkowym remisie z Odrą Opole. Miedź była drużyną przeważającą, oddała więcej strzałów, ale nie przełożyło się to na konkrety.

Nazwisko nowego trenera nie zostało jeszcze podane. Powinno się to wydarzyć w ciągu najbliższych godzin.

ZOBACZ WIDEO: Jakie jest największe osiągnięcie "Lewego"? "Nigdy o tym nie marzyłem"

- Dziękujemy Radkowi za ogrom pracy na rzecz Miedzi, jaką wykonał przez ostatnie trzy lata. Był ważną postacią w sztabie Miedzi, kiedy wywalczyliśmy awans do Ekstraklasy, zaznał też goryczy spadku, wreszcie samodzielnie prowadził zespół realizując swoją koncepcję. Wiem, że zawsze stawiał sobie wysoko poprzeczkę i chciał dla tej drużyny jak najlepiej. To młody trener i jestem pewny, że z tych doświadczeń wyciągnie wiele dobrego na przyszłość. Wszyscy trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju trenerskiej kariery - powiedział właściciel Andrzej Dadełło.

Bella był pierwszym trenerem w Miedzi od 30 maja ubiegłego roku. Prowadził drużynę w końcówce poprzedniego sezonu, gdy zwolniony został Grzegorz Mokry. To człowiek związany z Miedzią od wielu lat, w przeszłości był koordynatorem szkolenia w akademii, następnie był trenerem drugiej drużyny. Później pełnił rolę asystenta trenerów Wojciecha Łobodzińskiego i Mokrego.

W obecnych rozgrywkach drużyna z Dolnego Śląska chciała wrócić do PKO Ekstraklasy, jednak w tabeli nie wygląda to najlepiej. Po 26 kolejkach Miedź plasuje się dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli, tracąc pięć punktów do strefy barażowej. Szczególnie ostatnie cztery mecze były bardzo rozczarowujące, bo Miedź zdobyła w nich tylko dwa punkty (a w trzech ostatnich nie strzeliła ani jednego gola).

CZYTAJ TAKŻE: Polak doceniony po świetnym meczu. Wymarzone wyróżnienie Michał Probierz rozpoczyna przygotowania do Euro. Zmiany w sztabie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Miedź awansuje strefy barażowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)