Wyjątkowy moment w Lidze Mistrzów. Bohater Barcelony sprawił sobie prezent

Andreas Christensen nie mógł wymarzyć sobie lepszego prezentu w dniu urodzin. Za jednym zamachem piłkarz FC Barcelony zapisał się w historii.

Rafał Szymański
Andreas Christensen Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Andreas Christensen
Rywalizacja na Parc des Princes była dość wyrównana. Wymianę ciosów rozpoczął Raphinha, który w drugiej połowie dorzucił też drugiego gola. W międzyczasie na listę strzelców po stronie Paris Saint-Germain wpisali się Ousmane Dembele oraz Vitinha. W końcówce spotkania Xavi wykazał się instynktem trenerskim.

W 75. minucie gry na murawie zameldował się Andreas Christensen. Kilkadziesiąt sekund później duński obrońca podłączył się do akcji ofensywnej, pokonał Gianluigiego Donnarummę i w ten sposób zagwarantował FC Barcelonie zwycięstwo 3:2.

W środę Christensen obchodził swoje 28. urodziny. Stoper FC Barcelony sprawił sobie prezent i na pewno na długo zapamięta ten moment.

"Andreas Christensen został pierwszym zawodnikiem Barcelony w historii Ligi Mistrzów, który strzelił gola w swoje urodziny" - zauważył serwis statystyczny "Opta".

Co ciekawe, jednocześnie Christensen zdobył pierwszą bramkę w swojej karierze, jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Mistrzów. 28-latek robi wszystko, by wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Katalończyków.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Christensen powinien być pierwszym wyborem Xaviego?