Zaskoczenie na Anfield. Łukasz Fabiański stawiał opór w Lidze Europy

Liverpool FC dostał lanie 0:3 na własnym stadionie. Sprawiła je Atalanta BC i jest blisko półfinału Ligi Europy. Późno stracone bramki zdecydowały o porażce zespołu Łukasza Fabiańskiego z Bayerem 04 Leverkusen.

Mecz Ligi Europy: Liverpool FC - Atalanta BC PAP/EPA / Adam Vaughan / Mecz Ligi Europy: Liverpool FC - Atalanta BC
Atalanta BC wróciła do Liverpoolu, w którym w 2020 roku zwyciężyła 2:0. Wtedy kluby wspólnie awansowały z grupy Ligi Mistrzów. Tym razem awansować może tylko jeden i faworytami byli kandydaci do zdobycia mistrzostwa Anglii.

We wcześniejszych rundach Ligi Europy podopieczni Juergena Kloppa imponowali skutecznością w ofensywie. Atalanta broniła jednak czujnie i wyprowadzała ciosy. Po godzinie prowadziła 2:0, a oba gole strzelił Gianluca Scamacca. Kiedy w 80. minucie padła bramka na 3:0 Mario Pasalicia, sytuacja The Reds zrobiła się krytyczna.

Bayer 04 Leverkusen grał na własnym stadionie z West Hamem United, czyli triumfatorem Ligi Konferencji Europy, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Aptekarze mają możliwość nawet zakończenia sezonu z trzema trofeami i w czwartek zamierzali wypracować sobie przewagę przed rewanżem w Londynie.

Nie chciał na to pozwolić Fabiański, który wyszedł w podstawowym składzie. Bayer przeprowadzał ataki, ale odbijał się od defensywy dowodzonej przez byłego reprezentanta Polski. Gole na 2:0 dla lidera Bundesligi padły dopiero w 83. minucie i w doliczonym czasie, czym potwierdził, że jest specjalistą od końcówek spotkań.

Olympique Marsylia powrócił na Półwysep Iberyjski. W poprzedniej rundzie w Hiszpanii eliminował Villarreal. Tym razem przeciwnikiem przedstawiciela Ligue 1 była Benfica, czyli ostatni w sezonie pucharowicz z Portugalii.

Benfica chce jeszcze długo bronić honoru swojej ligi i w 16. minucie zdobyła gola na 1:0 strzałem Rafy Silvy. Od tego momentu gospodarze mogli pilnować wyniku. Nie ograniczyli się do tego i w 52. minucie Angel Di Maria dorzucił gola na 2:0. Bramka na 1:2 Pierre'a-Emericka Aubameyanga w 67. minucie dodała pikanterii przed rewanżem w Marsylii.

Drugie spotkania zostaną rozegrane za tydzień.