Szaleństwo w Championship. Całe mecze Bielika i Helika, Bednarek wszedł w końcówce

Southampton po szalonym meczu wygrał z Watfordem 3:2 w meczu 43. kolejki Championship. Jan Bednarek pojawił się na boisku w 80. minucie. W sumie w sobotę zagrało trzech Polaków.

Tomasz Galiński
Southampton rzutem na taśmę wygrał z Watfordem 3:2 Getty Images / Matt Watson/Southampton FC / Na zdjęciu: Southampton rzutem na taśmę wygrał z Watfordem 3:2
Kontuzjowany Przemysław Płacheta znalazł się poza kadrą Swansea City, a Bartosz Białkowski cały mecz Millwall - Cardiff City spędził na ławce rezerwowych.

W sobotę zagrało w sumie trzech Polaków. Krystian Bielik i Michał Helik znaleźli się w wyjściowych składach swoich drużyn, natomiast Jan Bednarek wszedł na boisko na ostatnie dziesięć minut.

Nieco bardziej zadowolony może być ten pierwszy, bo Birmingham City odniosło dość niespodziewane zwycięstwo 3:0 z Coventry City, które przecież walczy o udział w barażach o awans do Premier League. Gospodarze dzięki temu uciekli ze strefy spadkowej (przynajmniej na jakiś czas).

Gorzej wygląda sytuacja Huddersfield Town, bo drużyna Helika zremisowała na wyjeździe z Bristol City i znalazła się pod kreską. Co więcej, goście stracili gola z rzutu karnego w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry. Wydaje się, że wszystko będzie zmieniać się co chwilę i do ostatnich kolejek nic nie będzie rozstrzygnięte.

Zarówno Bielik, jak i Helik rozegrali całe spotkanie. A co do Bednarka, to pojawił się na murawie w 80. minucie meczu Southampton - Watford. Gospodarze prowadzili wtedy 2:1, ale po pięciu minutach rywale wyrównali. Na koniec jednak mogli świętować, bo w dziewiątej doliczonej minucie zwycięskiego gola strzelił Flynn Downes.

Birmingham City - Coventry City 3:0 (2:0)
1:0 Bobby Thomas (s.) 12'
2:0 Ivan Sunjić 41'
3:0 Jay Stansfield 59'

Bristol City - Huddersfield Town 1:1 (0:0)
0:1 Josh Koroma 81'
1:1 Nahki Wells (k.) 90+10'

Millwall FC - Cardiff City 3:1 (2:1)