Wielki Polak. Rozpoznajesz chłopca ze zdjęcia?

Nie ma dziś w Polsce osoby, która nigdy nie słyszała jego nazwiska. Poznajesz chłopca ze zdjęcia? Niech nie zmyli cię niemiecka koszulka.

DB
Robert Lewandowski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W tym roku skończy 36 lat. Jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii z 148 występami w pierwszej reprezentacji Polski. Obecnie reprezentuje FC Barcelonę. Po tych podpowiedziach z pewnością już każdy wie, kto znajduje się na powyższym zdjęciu?

Jeśli nie, kolejna podpowiedź: w przeszłości grał też dla Bayernu Monachium, Borussii Dortmund, Lecha Poznań czy Legii Warszawa. Jest mężem Anny i ojcem dwóch córek: Laury i Klary. Na fotce powyżej znajduje się oczywiście Robert Lewandowski.

Niektórych mogła pewnie zmylić niemiecka koszulka, w jakiej "Lewy" pozował do fotografii. Jak tłumaczył po latach, koszulkę kupił mu ojciec podczas pobytu w Niemczech. - To była szczęśliwa koszulka - podkreślał, wspominając, że gdy założył ją po raz pierwszy - wygrał zawody biegowe. Później chciał w niej biegać cały czas.

Wtedy pewnie jeszcze nie wiedział, że w przyszłości spędzi tyle czasu w Niemczech. Tam mieszkał od 2010 do 2022 roku. Najpierw w Dortmundzie, później w Bayernie. Za naszą zachodnią granicą stał się legendą, strzelając w Bundeslidze ponad 300 goli.

A jak Lewandowski zmienił się wizualnie na przestrzeni lat? Porównaj te dwa zdjęcia:

kiedyś:
dziś:

Zobacz też:
Schudł aż 21 kilogramów. Wprowadził dwie zasady
Jej mąż został bohaterem FC Barcelony. Tak przeżywała to piękna Natalia

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×