Polityczny wpis Podolskiego. "Nie jestem zainteresowany"

Prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik zaproponowała Lukasowi Podolskiemu rolę obserwatora w procesie prywatyzacji Górnika Zabrze. Co na to legendarny piłkarz? Jaśniej się nie da.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Na zdjęciach: Lukas Podolski (WP SportoweFakty/Tomasz Kudala) i Małgorzata Mańka-Szulik (PAP/Paweł Supernak) Materiały prasowe / Na zdjęciach: Lukas Podolski (WP SportoweFakty/Tomasz Kudala) i Małgorzata Mańka-Szulik (PAP/Paweł Supernak)
"Ta sesja zaważy na przyszłości Górnik Zabrze S.A. Po raz kolejny złożyłam uchwałę dot. prywatyzacji klubu na sesję Rady Miasta, która zwołana została na 17 kwietnia br. Jestem przygotowana i zdeterminowana, żeby zakończyć ten proces w tej kadencji, czyli do 7 maja" - zapowiadała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik.

Prezydent miasta poinformowała, że długi i skomplikowany proces prywatyzacji Górnika dobiega już końca, a także zapewniła, że zaproszono już do negocjacji wszystkich zainteresowanych.

"Caryca" (tak jest nazywana przez część mieszkańców Zabrza) złożyła też propozycję Lukasowi Podolskiemu. Mańka-Szulik, która sprawuje w Zabrzu władzę od 18 lat, chciała, żeby legendarny piłkarz został obserwatorem podczas finalnych prac komisji. Czy spodziewała się takiej odpowiedzi? Raczej nie.

ZOBACZ WIDEO: "Nie wyobrażam sobie tego". Lewandowski wprost o polskim szkoleniu

Lukas Podolski nie zamierzał w tej sprawie milczeć i odniósł się do tego na platformie X. Wyraził się jasno, że nie chce być zamieszany w tego typu współprace.

"Dzień dobry kibice i mieszkańcy Zabrza. Chcę podkreślić, że Nasz Klub nie jest jakąś zabawką! Od samego początku jestem w Klubie, by pomagać i dawać z siebie wszystko. Na boisku i poza nim. Sprowadziłem sponsorów i inwestorów. Nie jestem zainteresowany propozycją prezydent Zabrza, którą otrzymałem, aby być obserwatorem procesu sprzedaży" - przekazał Lukas Podolski.

"To wszystko powinno się odbywać inaczej. Takie jest moje zdanie na ten temat. Wam wszystkim, którzy kochają Górnika i miasto tak jak ja go kocham, życzę, żeby to wszystko dobrze się skończyło" - zakończył swój wpis piłkarz zabrzańskiego klubu.

Lukas Podolski nie ukrywał, że jest pełen obaw jeśli chodzi o przyszłość Górnika Zabrze. Obszernie na ten temat wypowiedział się w wywiadzie z Piotrem Koźmińskim z WP SportoweFakty, który można przeczytać ---> TUTAJ.

Czytaj także:
Górnik nie chce zmarnować kolejnej szansy. "Nikt nam nie zabierze marzeń" 

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×