Znałeś tę historię z życia Szczęsnego? Zaproponował to prezydentowi Dudzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciach: Wojciech Szczęsny (Richard Heathcote/Getty Images) i Andrzej Duda (Stefani Reynolds/Bloomberg)
Getty Images / / Na zdjęciach: Wojciech Szczęsny (Richard Heathcote/Getty Images) i Andrzej Duda (Stefani Reynolds/Bloomberg)
zdjęcie autora artykułu

Fakt, że Wojciech Szczęsny pali papierosy, jest powszechnie znany w świecie sportu. Mniej znane jest jednak to, że podczas zgrupowania reprezentacji Polski miała miejsce niezwykła sytuacja z jego udziałem i... prezydenta Andrzeja Dudy.

Książka "Tajemnice kadry", autorstwa Sebastiana Staszewskiego, która ukazała się w 2018 roku, odkryła przed czytelnikami liczne, niepublikowane dotąd historie związane z polską reprezentacją. Jedna z nich opisywała niecodzienne zdarzenie z Wojciechem Szczęsnym i prezydentem Andrzejem Dudą w rolach głównych.

Od dłuższego czasu wiadomo, że Szczęsny pali papierosy, co przysporzyło mu niegdyś problemów z Arsenem Wengerem, byłym trenerem Arsenalu. Miało to wpływ na jego karierę w tym klubie. Mówiło się, że szkoleniowiec ma mu to za złe, dlatego też polski bramkarz z czasem podjął decyzję o opuszczeniu Londynu.

Równie popularna jest inna anegdota. Podczas wizyty Andrzeja Dudy na zgrupowaniu reprezentacji, po oficjalnym spotkaniu, prezydent zapytał prezesa PZPN - Zbigniewa Bońka, czy może pożyczyć papierosa.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej ze Szczęsnym? "Lewy" szczerze o jego końcu kariery

Słysząc to, Szczęsny zaoferował prezydentowi "fajeczkę", co Duda, mimo początkowego skrępowania, zaakceptował. Wspólny papieros stał się dla bramkarza wyjątkowym doświadczeniem.

Szczegóły tego zdarzenia Szczęsny opisał w wspomnianej książce, mówiąc: "Jarałem się tym. Ja, Wojtek z Grochowa, stoję na papierosie z prezydentem Polski i prezesem PZPN. Pan Duda okazał się sympatycznym gościem".

Czytając tę historię można sobie pomyśleć, że to zrobić mógł tylko Wojciech Szczęsny. Jego naturalna charyzma i lekkość w nawiązywaniu kontaktów sprawiają, że łatwo zdobywa sympatię zarówno kolegów z drużyny, jak i fanów na całym świecie.

Jego zdolność do tworzenia pozytywnej atmosfery sprawia, że jest nie tylko cenionym bramkarzem, ale również lubianą postacią w środowisku piłkarskim. Zawsze zaskarbia sobie sympatię innych swoim wyjątkowym poczuciem humoru oraz niewymuszoną szczerością.

Czytaj także: Poznaliśmy datę. Wtedy Szczęsny ma wrócić do bramki "Niezrównany". Włoskie media oceniły Szczęsnego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
speed01
15.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Ciekawy" dobór zdjęcia prezydenta przez "obiektywne" media.