Trener się uratował, ale zmiany są. Prezes Piasta zrezygnował po trzech latach

Grzegorz Bednarski nie jest już prezesem Piasta Gliwice. Złożył rezygnacje z pełnionej funkcji, a jego obowiązki przejął Grzegorz Jaworski, który jak dotąd był przewodniczącym rady nadzorczej.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Piast Gliwice wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 i oddalił się od strefy spadkowej PAP / Michał Meissner / Na zdjęciu: Piast Gliwice wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 i oddalił się od strefy spadkowej
W poniedziałek Piast Gliwice zrobił duży krok w kierunku utrzymania w PKO Ekstraklasie. Zespół Aleksandara Vukovicia wygrał 2:0 z Zagłębiem Lubin i odskoczył od strefy spadkowej na pięć punktów.

W ostatnim czasie spekulowano, że Vuković może stracić pracę w Piaście, ale wygląda na to, że się "uratował". We wtorek natomiast klub poinformował, że ze stanowiska prezesa zrezygnował Grzegorz Bednarski. Pełnił tę funkcję od 8 stycznia 2021 roku.

- To był wielki zaszczyt być prezesem Piasta Gliwice. Chciałbym podziękować pracownikom, kibicom, radzie nadzorczej, trenerom, piłkarzom i całej społeczności, tworzącej ten klub. Jestem przekonany, że przed Piastem stoi wiele celów i sukcesów do osiągnięcia. Bardzo dziękuję za ostatnie trzy lata, które zostaną w mojej pamięci na zawsze - powiedział Grzegorz Bednarski.

Uchwałą rady nadzorczej do pełnienia obowiązków prezesa desygnowano Grzegorza Jaworskiego, przewodniczącego RN. Jest to jednak opcja tymczasowa. Do momentu wyboru nowego prezesa.

A to dopiero początek sporych zmian w klubie z Gliwic.

CZYTAJ TAKŻE: Wszyscy złapali się za głowę. Wideo już krąży po sieci Oficjalnie: UEFA podjęła decyzję ws. Marciniaka


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Piast utrzyma się w Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×