Serie A: Inter lepszy od Bolonii, spektakl we Florencji

Inter Mediolan zgodnie z przewidywaniami pokonał FC Bolognę, natomiast ACF Fiorentina niespodziewanie uległa we Florencji wyrastającej na rewelację tego sezonu FC Parmę. Beniaminek dzięki temu zwycięstwu zajmuje w tym momencie bardzo wysokie trzecie miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Bologna - Inter Mediolan 1:3 (1:2)

0:1 - Milito 22'

1:1 - Zalayeta 23'

1:2 - Balotelli 42'

1:3 - Cambiasso 72'

W meczu inaugurującym zmagania 13. kolejki Serie A Inter Mediolan zgodnie z przewidywaniami pokonał FC Bolognę, Nerazzurri wygrali 3:1, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera.

Aktualni Mistrzowie Włoch już do przerwy prowadzili 2:1. Goście objęli prowadzenie po golu Diego Milito, ale na to trafienie bardzo szybko odpowiedział Marcelo Zalayeta. Jeszcze przed przerwą gola dla zespołu prowadzonego przez Jose Mourinho zdobył Mario Balotelli.

Po zmianie stron Rossoblu starali się doprowadzić do wyrównania, ale nie udało im się po raz drugi pokonać Julio Cesara. Wynik konfrontacji na 3:1 ustalił za to Esteban Cambiasso. W końcówce za obrażenie arbitra liniowego czerwoną kartkę zobaczył Maicon.

W chwili obecnej czarno-niebiescy mają na swoim koncie 32 punkty, a ekipa z Bolonii zgromadziła dwanaście oczek.

Bologna: Viviano, Raggi, Portanova, Britos, Lanna, Valiani (59' Mudingayi), Guana (85' C. Zenoni), Mingazzini, Adailton, Zalayeta (71' Osvaldo), Di Vaio.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu, J. Zanetti, Cambiasso, T. Motta, Stanković (75' Vieira), D. Milito (80' A. Mancini), Balotelli (46' Eto'o).

Żółte kartki: Balotelli, Motta (Inter).

Czerwona kartka: Maicon /90+1'/ (Inter).

2:3 - Lanzafame 67'

W drugim sobotnim meczu zawiodła ACF Fiorentina, bo chociaż w rywalizacji z FC Parmą była faworytem, to niespodziewanie przegrała ze swoim rywalem. Tym samym Gialloblu wyrastają na rewelację tego sezonu.

Mecz lepiej rozpoczęły popularne Fiołki, chociaż jako pierwsi bramkę mogli zdobyć Emilianii, kiedy to fatalnie w polu karnym rywala zachował się Valeri Bojinov. W 25. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą niezawodnego Alberto Gilardino, ale dość szybko do wyrównania doprowadził Nicola Amoruso.

Po zmianie stron jako pierwsi trafili goście. Bojinov tym razem już zdołał pokonać Sebastiana Freya. Na bramkę Bułgara zdołał odpowiedzieć Gilardino, a później w znakomitej sytuacji Vargas w znakomitej sytuacji nie zdołał wyprowadzić Fioletowych na prowadzenie. Trafili za to goście i tym samym David Lanzafame dał im całą pulę.

Samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. W końcówce za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Donadel. Pomimo to w ostatnich sekundach tylko znakomita interwencja Antonio Mirante uratowała gości przed utratą bramki.

Po trzynastu kolejkach FC Parma ma na swoim koncie 23 punkty, a ACF Fiorentina 21.

Fiorentina: S. Frey, Comotto, Dainelli, Natali (72' De Silvestri), Pasqual, Donadel, C. Zanetti, Marchionni, Santana (64' Castillo), Vargas, Gilardino.

Parma: Mirante, Dellafiore, Panucci, A. Lucarelli, Zaccardo, Dzemaili, Morrone, Galloppa (70' Lunardini), Castellini, Amoruso (85' Mariga), Bojinov (63' Lanzafame).

Żółte kartki: Pasqual, Zanetti, Donadel (Fiorentina) oraz Amoruso, Galloppa, Dzemaili (Parma).

Czerwona kartka: Donadel /86'/ (Fiorentina).

Sędzia: Orsato.