19 lat i koniec. Legenda odchodzi z klubu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alcoba Beitia / Na zdjęciu: Iker Muniain
Getty Images / Alcoba Beitia / Na zdjęciu: Iker Muniain
zdjęcie autora artykułu

Iker Muniain całą piłkarską karierę spędził w Athletiku Bilbao. Klub zszokował świat, kiedy w środę (24 kwietnia) ogłosił jego odejście po 19 latach.

W tym artykule dowiesz się o:

To była piękna przygoda Ikera Muniaina z Athletikiem Bilbao. Wychowanek był wierny hiszpańskiemu klubowi do tego stopnia, że nigdy nie zdecydował się na odejście. Jednak po 19 latach okazało się, że czeka go zmiana barw.

Athletik zszokował kibiców informacją o odejściu swojej legendy. W opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie możemy przeczytać, że kontrakt Muniaina nie zostanie przedłużony, więc stanie się on wolnym zawodnikiem.

- Byłaś najlepszą rzeczą w moim życiu, ale teraz - kochanie - nadszedł czas, w którym trzeba się rozstać - powiedział 31-latek w nagraniu, który możemy obejrzeć w mediach społecznościowych hiszpańskiego klubu.

Tym samym Muniain w swoim macierzystym klubie rozegra jeszcze tylko i wyłącznie pięć spotkań. Dzięki temu stanie się drugim piłkarzem z największą liczbą występów dla Athletiku. Do oficjalnego pożegnania dojdzie w ostatniej kolejce, która odbędzie się 19 maja.

Na ten moment niewiadomą pozostaje, gdzie 31-latek będzie kontynuował karierę. Mimo że obecnie nie jest już tak samo ważną postacią w klubie z Bilbao, jak w poprzednich latach, to można być praktycznie pewnym, że nie odwiesi butów na kołku.

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty