Zabrakło skutecznego piłkarza w hicie kolejki w Fortuna I lidze

Konfrontacja pierwszoligowców, kandydujących do gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy, zakończyła się bezbramkowym remisem. GKS Katowice podzielił się punktami z Górnikiem Łęczna.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Na zakończenie kolejki, zaplanowanej na środek tygodnia, doszło do konfrontacji klubów, które znajdowały się w strefie barażowej w tabeli. GKS Katowice ma o punkt więcej niż Górnik Łęczna. Dystans nie zmienił się po bezpośrednim starciu, do którego doszło w czwartek przy Bukowej.

Lepsze szanse na otwarcie wyniku były w drugiej połowie meczu. W 62. minucie Piotr Starzyński umieścił nawet piłkę w bramce katowiczan, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. W 70. minucie GKS odpowiedział uderzeniem z bliska Martena Kuuska, ale nie pokonał dobrze dysponowanego w tym sezonie bramkarza Macieja Gostomskiego.

Przez 90 minut oba zespoły oddały po dwa celne strzały. Górnik Łęczna miał nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki, GKS oddał więcej uderzeń, ale rozstrzygnąć pojedynku nie udało się ani gospodarzom, ani gościom.

Tym samym górnicze kluby nie poprawiły się znacząco w porównaniu z poprzednim meczem. GKS Katowice zremisował po raz drugi z rzędu po zanotowaniu wyniku 2:2 w starciu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Górnik poniósł z kolei porażkę 0:1 z Lechią Gdańsk, która była pierwszą pierwszoligowca z Lubelszczyzny w sezonie na własnym stadionie.

GKS Katowice - Górnik Łęczna 0:0

GKS: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (75' Kacper Pietrzyk), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Janiszewski, Grzegorz Rogala (64' Mateusz Mak), Adrian Błąd (90' Jakub Arak), Antoni Kozubal, Bartosz Baranowicz (64' Shun Shibata), Mateusz Marzec, Sebastian Bergier

Górnik: Maciej Gostomski - Jakub Bednarczyk, Damian Zbozień (83' Karol Podliński), Souleymane Cisse, Lukas Klemenz, Ilkay Durmus, Paweł Żyra (60' Michał Pawlik), Adam Deja, Kacper Łukasiak (74' Damian Gąska), Mateusz Młyński (60' Piotr Starzyński), Marko Roginić (60' Damian Warchoł)

Żółte kartki: Wasielewski, Baranowicz (GKS) oraz Roginić, Durmus (Górnik)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)