"Niesamowite". Znany trener wychwala za to Modera

Jakub Moder nie krył niezadowolenia po dotkliwej porażce z Manchesterem City. Zawodnik Brighton and Hove Albion został jednak doceniony przez trenera Roberto De Zerbiego, który wskazał "niesamowitą" rzecz u 25-latka.

Seweryn Czernek
Jakub Moder Getty Images / Daniel Chesterton/Offside/Offside / Na zdjęciu: Jakub Moder.
Piłkarze Brighton and Hove Albion nie będą najlepiej wspominać czwartkowego spotkania z Manchester City w ramach zaległej, 29. kolejki Premier League. Zawodnicy Roberto De Zerbiego ponieśli na własnym terenie dotkliwą porażkę 0:4. Był to już piąty mecz z rzędu, w którym zespół ten nie potrafił odnieść zwycięstwa.

W wyjściowej "jedenastce" gospodarzy pojawił się Jakub Moder. 25-latek, który wraca do gry po długiej przerwie, nie odegrał na boisku znaczącej roli. W 56. minucie został zmieniony przez Igora Julio. Reprezentant Polski w pomeczowej rozmowie z Viaplay ocenił postawę swojej drużyny.

- Myślę, że szybko stracona pierwsza bramka, w sumie wszystkie trzy bramki stracone były przez nas zbyt łatwo. Właściwie już w pierwszej połowie przegraliśmy ten mecz. Oczywiście staraliśmy się coś poprawić, by na drugą połowę wyjść i jeszcze powalczyć chociażby o jedną bramkę. No ale niestety nie udało się, City pokazało dzisiaj klasę - podsumował.

Moder został zawodnikiem Brighton w październiku 2020 roku po transferze z Lecha Poznań. Niestety większość jego pobytu w Premier League upłynęła pod znakiem kontuzji i długiej rehabilitacji. Od powrotu na murawę w listopadzie ubiegłego roku 25-latek stopniowo odzyskuje jednak formę, co nie uszło uwadze trenera De Zerbiego.

- Początek po tak długiej przerwie nie był dla Modera tak dobry. Jest ciężko, kiedy nie grasz tak długo. Widać było, że ma problemy na początku. Po dwóch, trzech miesiącach było coraz lepiej. Teraz gra w wyjściowej jedenastce. Zagrał bardzo dobrze przeciwko Liverpoolowi. Z Arsenalem również. Czasami nie grał na dogodnej dla siebie pozycji. Grał nawet jako skrzydłowy - stwierdził.

- To dobry chłopak, dobry piłkarz i jest ważny dla grupy. Jego podejście do treningów i zachowanie są niesamowite - podsumował De Zerbi, który jest wyraźnie zadowolony z postawy naszego piłkarza.