Nowe doniesienia ws. śmierci Maradony. "Nie można wykluczyć"

Zdjęcie okładkowe artykułu: ONS.pl / Na zdjęciu: Diego Maradona
ONS.pl / Na zdjęciu: Diego Maradona
zdjęcie autora artykułu

Blisko cztery lata temu zmarł Diego Maradona, jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące jego śmierci. Media nie wykluczają nadużycia alkoholu i narkotyków.

W tym artykule dowiesz się o:

Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn śmierci idola wielu piłkarzy i kibiców Diego Maradony. 25 listopada 2020 mający 60 lat Argentyńczyk zmarł w Dique Lujan w swojej ojczyźnie. Na jaw wychodzą nowe fakty oraz raporty medyczne za sprawą portalu tn.com.ar.

Wszystko za sprawą tego, że trwa proces karny, w którym oskarżonych jest osiem osób. Są to neurochirurg Leopoldo Luque, psychiatra Agustina Cosachov, psycholog Carlos Diaz, koordynator medyczny Nancy Forlini, koordynator medyczny Mariano Perroni, pielęgniarka Dahiana Madrid, pielęgniarka Ricardo Almirón i lekarz kliniczny Pedro Pablo Di Spagna.

Cała ósemka ma postawiony zarzut zabójstwa wraz z jego zamiarem popełnienia. Za ten czyn według argentyńskiego prawa grozi im pozbawienie wolności od 8 do 25 lat. Proces startuje 4 czerwca, a przesłuchania będą się odbywać trzy razy w tygodniu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Na wniosek Vadima Mischanchuka, prawnika psychiatry Agustiny Cosachova i Julio Rivasa, a także obrońcy neurochirurga Leopoldo Luque stworzona została ekspertyza medyczna. Z niej wynika, że Maradona zmarł w wyniku ostrego zatrzymania krążenia i oddechu. Eksperci dodają, że ten stan mógł trwać kilka minut i mógł być spowodowany zjawiskiem naturalnym lub obecnością jakiegoś zewnętrznego czynnika toksycznego.

Raport podpisany przez dr Pabla Maríę Ferrari stwierdza, że nie można wykluczyć stosowania leków lub narkotyków. "Nie można wykluczyć stosowania leków wskazanych terapeutycznie, rzekomo uszkadzających mięsień sercowy, w wyniku bezpośredniego działania, powodujących wspomniane niedokrwienie. Pacjent ma długą i bliską historię zażywania narkotyków i nie może wykluczyć ich obecności" - czytamy.

Po zakończeniu swojej kariery piłkarskiej Diego Maradona prowadził barwne i bujne życie towarzyskie. Argentyńczyk nigdy nie ukrywał się z tym, że lubi imprezować. Miał problemy z alkoholem oraz braniem narkotyków, szczególnie kokainy.

Zobacz także: Światowe media komentują to, co się stało w meczu LM Niemcy oburzeni słowami Viniciusa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty