Cudowne podanie i świetne wykończenie. Tak Borussia zaczęła strzelanie [WIDEO]

Półfinał Ligi Mistrzów pomiędzy Borussią Dortmund i Paris Saint-Germain nie miał zdecydowanego faworyta, a w takich meczach wyjście na prowadzenie jest niesamowicie istotne. Dlatego też gol Niclasa Fuellkruga był bardzo ważny.

Kuba Duda
Kuba Duda
Bramka Niclasa Fuellkruga z PSG Twitter / Polsat Sport / Bramka Niclasa Fuellkruga z PSG
Borussia Dortmund na pewno nie była faworytem półfinałowej rywalizacji z Paris Saint-Germain, ale generalnie ciężko nie zauważyć, że ten dwumecz po prostu nie miał zdecydowanie lepszej drużyny. Dlatego też bardzo istotna była kwestia objęcia prowadzenia.

Oczywiście jasne jest, że ekipa, która w tak istotnym meczu jako pierwsza trafi do siatki, potem powinna mieć łatwiej. W przypadku spotkania rozgrywanego w Dortmundzie takie wydarzenie było z udziałem napastnika BVB.

W 36. minucie spotkania Niclas Fuellkrug otrzymał znakomite podanie i przede wszystkim świetnie sobie z nim poradził. Przyjął futbolówkę prawą nogą w taki sposób, że po chwili miał ją ustawioną na strzał z lewej nogi. Później piłka wpadła do siatki.

Oczywiście należy w tym przypadku zwrócić też uwagę na cudowne podanie Schlotterbecka. Środkowy obrońca Borussii idealnie wypuścił swojego kolegę z drużyny, choć naturalnie nie było to też zagranie, które koniecznie musiało skończyć się asystą.

Wielką robotę przy tym golu zrobili obaj wspomniani zawodnicy i dzięki nim BVB do przerwy prowadziła 1:0, co dawało jej dobrą sytuację przed drugą częścią spotkania. Celem na te 45 minut z pewnością było utrzymanie zwycięstwa do końcowego gwizdka.