Świetne zagranie Klicha. Jego klubowy kolega skradł show [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / MLS / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Twitter / MLS / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich asystował przy jednej z bramek Christiana Benteke, który ustrzelił hat-tricka. Zespół D.C. United odniósł zwycięstwo 3:2 na stadionie Atlanty United.

W nocy z soboty na niedzielę strzelanie z rzutu karnego rozpoczął Thiago Almada. Goście odwrócili wynik jeszcze przed końcem pierwszej połowy za sprawą Christiana Benteke. Były napastnik Liverpoolu nie potrzebował dużo czasu, żeby skompletować dublet.

Kilkadziesiąt sekund po przerwie Matti Peltola strzelił gola samobójczego, dając wyrównanie Atlancie United. Chwilę później bramkostrzelny Benteke uratował skórę koledze z szatni D.C. United.

W 55. minucie spotkania z dobrej strony pokazał się Mateusz Klich, który popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z narożnika boiska. Piłka trafiła w polu karnym do Benteke, a ten uderzeniem głową skompletował hat-tricka i przypieczętował zwycięstwo przyjezdnych 3:2 w meczu Major League Soccer.

Klich rozegrał całe spotkanie i zapisał w swoim dorobku trzecią asystę w trwających rozgrywkach ligowych. Dodajmy, że po stronie Atlanty 86 minut na placu gry spędził Bartosz Slisz. Reprezentant Polski zakończył występ z żółtą kartką.

Atlanta United - D.C. United 2:3 (1:2) 1:0 - Thiago Almada (k.) 16' 1:1 - Christian Benteke 19' 1:2 - Christian Benteke 44' 2:2 - Matti Peltola (s.) 48' 2:3 - Christian Benteke 55'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty