Rywale Polaków bez największej gwiazdy. "Wykluczony z nominacji"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: David Alaba
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: David Alaba
zdjęcie autora artykułu

To ogromny cios dla reprezentacji Austrii, rywala Polaków na Euro 2024. David Alaba, który w grudniu zerwał więzadła w kolanie, przeszedł kolejną operację. Jego występ na boiskach w Niemczech jest wykluczony.

W tym artykule dowiesz się o:

David Alaba w środę (15 maja) w Innsbrucku przeszedł artroskopię kolana - poinformował hiszpański serwis "Relevo". Interwencja chirurgiczna lekarzy opóźni powrót Austriaka na boiska o kilka tygodni. Środkowy obrońca Realu Madryt i reprezentacji Austrii musiał przerwać rehabilitację prowadzoną po wcześniejszym zerwaniu więzadeł w kolanie.

Środowa operacja oznacza, że Alaba dopiero za kilka tygodni wznowi aktywność fizyczną i powróci do zabiegów rehabilitacyjnych. 31-latek ma wrócić na boisko na przełomie sierpnia i września. Dopiero wtedy okaże się, jak bardzo artroskopia wpłynęła na plany obrońcy i czy nie będziemy świadkami kolejnego opóźnienia w powrocie do gry. Eksperci przepytani przez "Relevo" nie mają wątpliwości - taka operacja to zły znak.

Koszmar Alaby rozpoczął się 17 grudnia. Podczas meczu z Villarreal CF zerwał więzadła krzyżowe przednie lewego kolana, uszkadzając przy tym łąkotkę. Kilkanaście dni później obrońca Realu Madryt i reprezentacji Austrii przeszedł operację i ostatnio wydawało się, że jest na dobrej drodze do odzyskania sprawności. Świadczyć mogły o tym zdjęcia i filmy z treningów w mediach społecznościowych.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: głośno o polskim bramkarzu. Zobacz, co wyrzucił w trybuny

Alaba postawił za sobie na cel powrót na boiska przy okazji Euro 2024, ale praktycznie od początku podkreślano, że to nierealne marzenie. Artroskopia kolana to tylko potwierdziła. Szanse na to, że największa gwiazda Austriaków zagra przeciwko Polsce wynoszą zero procent. Mecz zaplanowano na 21 czerwca.

Kapitan Austriaków może się jednak pojawić na Euro 2024. Z informacji "Relevo" wynika, że sztab szkoleniowy i koledzy z kadry chcą, aby ten był obecny z nimi w Niemczech, choć nie do końca wiadomo w jakiej roli. Alaba może wykorzystać swoje doświadczenie, aby stanowić ważny głos w szatni w kluczowych momentach.

Informacja o kolejnych problemach 31-latka może też wymusić na Realu Madryt działania na rynku transferowym. Po sezonie z "Królewskimi" ma się pożegnać Nacho. W stolicy Hiszpanii myślą w tej sytuacji o odzyskaniu swojego wychowanka Rafy Marina. W grę wchodzi też transfer Leny'ego Yoro.

Czytaj także: - Guardiola ma problem. Kluczowy zawodnik opuści najważniejsze mecze sezonu - Marciniak dostał zakaz od UEFA. Jako jedyny

Źródło artykułu: WP SportoweFakty