Tajemniczy worek po meczu finałowym. Tak potraktowali piłkarki Barcelony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JAVIER CEBOLLADA oraz X / Po finale Pucharu Hiszpanii kobiet doszło do żenującej sytuacji.
PAP/EPA / JAVIER CEBOLLADA oraz X / Po finale Pucharu Hiszpanii kobiet doszło do żenującej sytuacji.
zdjęcie autora artykułu

Kolejna afera w Hiszpanii związana z kobiecą piłką nożną. Po finale Pucharu Królowej doszło do żenującej sytuacji. "To jakiś żart!?" - pytał członek sztabu szkoleniowego katalońskiej ekipy.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodniczki FC Barcelona zdobyły Puchar Hiszpanii (zwany również Pucharem Królowej, w odróżnieniu od Pucharu Króla, o który walczą mężczyźni). Koleżanki Roberta Lewandowskiego z jednego klubu rozbiły rywalki z Real Sociedad aż 8:0. Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie 2024/25 do Barcy ma dołączyć najlepsza polska piłkarka - Ewa Pajor.

Wracając do finału. Po jego zakończeniu doszło do zaskakującej, a jednocześnie żenującej sytuacji. Kiedy zawodniczki Barcelony czekały aż zostanie ustawione podium i będą mogły odebrać medale (i oczywiście puchar) z rąk szefów hiszpańskiej federacji piłkarskiej, to... dostały tajemniczy worek. A w środku były medale.

Okazało się, że zawodniczki mają sobie same rozdać medale. Szybko się zorganizowały i rzeczywiście rozdzieliły cenne krążki. Co widać na poniższym filmie, który nagrał dziennikarz "Mundo Deportivo", Angel Perez.

Zobacz.

"To jakiś żart?!" - kamery telewizyjne pokazały jednego z członków sztabu szkoleniowego, który nie mógł zrozumieć takiej sytuacji.

Hiszpańska federacja w specjalnym oświadczeniu przekazała, że to standardowa procedura w ostatnich latach. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet nie organizuje już uroczystego wręczenia medali. Za przykład podano m.in. finały Pucharu Króla z 2021 i 2022 roku.

Dziennik "Marca" zauważył, że to nie do końca jednak tak jest. Owszem w podanych wyżej finałach medale piłkarze musieli sobie sami wręczać, ale już w 2022 roku po Finale Królowej zawodniczki Barcelony oraz Sporting de Huelva zostały wyróżnione przez jednego z szefów hiszpańskiego związku.

To nie pierwsza afera związana z hiszpańskim związkiem i kobiecą piłką nożną. W sierpniu 2023 roku ówczesny prezydent miejscowej federacji - Luis Rubiales - podczas dekoracji medalowej po wywalczeniu przez Hiszpanię mistrzostwa świata pocałował w usta jedną z zawodniczek, Jennifer Hermoso. Piłkarka była totalnie zaskoczona, wydarzyło się to bez jej zgody (więcej szczegółów TUTAJ >>). W efekcie wielotygodniowego zamieszania po tym skandalu, Rubiales m.in. stracił stanowisko.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Czytaj także: Klamka zapadła. Były szef hiszpańskiej federacji aresztowany >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty