Oficjalnie: Niemcy podjęli decyzję ws. Łukasza Poręby

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Łukasz Poręba
Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Łukasz Poręba
zdjęcie autora artykułu

Łukasz Poręba był w sezonie 2023/2024 wypożyczony do Hamburgera SV z RC Lens. Niemiecki klub podjął już decyzję w sprawie przyszłości polskiego pomocnika.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=682]

Hamburger SV[/tag] postanowił pozyskać Łukasza Porębę z francuskiego klubu. W umowie wypożyczenia zawodnika zawarta była klauzula wykupu, z której czwarty zespół zakończonego sezonu skorzysta.

Zadowolenia z tej transakcji nie ukrywał dyrektor działu zawodowego HSV.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać na stałe Łukasza, a także z tego, że nadal będzie częścią naszego zespołu. W czasie rocznego wypożyczenia wzorowo zaaklimatyzował się w HSV na boisku i poza nim, zademonstrował swoje wszechstronne umiejętności i jednocześnie udowodnił, że ma potencjał do dalszego rozwoju - powiedział Claus Costa cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Z takiego obrotu spraw cieszy się również Poręba, który w ostatnim czasie prezentował bardzo dobrą formę i stał się ważną częścią drużyny z Hamburga.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

- Kilkakrotnie podkreślałem, że czuję się w HSV bardzo dobrze. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę nadal być częścią zespołu i klubu. Nie mogę się doczekać, kiedy w przyszłym sezonie znów będę mógł zagrać przed naszymi wyjątkowymi fanami i chcę zrobić wszystko co w mojej mocy, aby pomóc nam osiągnąć nasze sportowe cele - powiedział pomocnik.

Poręba rozegrał na wypożyczeniu 18 meczów, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Jego zespół zajął czwarte miejsce w końcowej tabeli i nie awansował do Bundesligi.

Zobacz: Bramka polskiego pomocnika w Niemczech. Potwierdził bardzo dobrą formę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty