Piłkarz wstrzymuje transfer do Barcelony. Chce wyjaśnienia jednej kwestii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Guido Rodriguez
Getty Images / Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Guido Rodriguez
zdjęcie autora artykułu

Guido Rodriguez miał być pierwszym letnim wzmocnieniem FC Barcelony. Pomocnik wstrzymał jednak transfer do czasu podjęcia przez klub ważnej decyzji.

Argentyńczyk nie chce podpisać kontraktu z FC Barceloną dopóki nie wyjaśni się kwestia trenera, który poprowadzi zespół w przyszłym sezonie. O sprawie informuje hiszpański dziennikarz - Toni Juanmarti.

Rodriguez Guido jest obecnie zawodnikiem Betisu, ale 30 czerwca wygasa jego umowa z andaluzyjskim klubem. Pomocnik nie musi się spieszyć z wyborem nowego pracodawcy. Zamierza on poczekać na to, jaką decyzję podejmie Joan Laporta.

Wcześniej media informowały, że transfer zawodnika zaakceptował już Xavi, a obie strony osiągnęły porozumienie. Piłkarz miał otrzymać od Dumy Katalonii propozycję dwuletniej umowy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

30-latek występuje w Betisie od stycznia 2020 roku. Wcześniej grał m.in. w meksykańskim Club America i argentyńskim River Plate. Na koncie ma również 29 występów w koszulce reprezentacji narodowej.

Dla Barcelony pozyskanie środkowego pomocnika jest jednym z priorytetów na letnie okno transferowe. Z powodu braku lepszych rozwiązań Xavi musiał czasem wystawiać na tej pozycji Andreasa Christensena, który jest nominalnym środkowym obrońcą.

Sprowadzenie Rodrigueza jest także istotne w kontekście ograniczonych możliwości finansowych, jakimi dysponuje kataloński klub.

Czytaj także: Wojciech Szczęsny nominowany do nagrody Cristiano Ronaldo pobije kolejny rekord. Aż trudno uwierzyć w ten wynik

Źródło artykułu: WP SportoweFakty