Wielka kasa w Lidze Europy! Finaliści dobiją do niemal 100 mln zł

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
zdjęcie autora artykułu

W Lidze Europy premie są nieporównywalnie mniejsze niż w Lidze Mistrzów, ale na boisku i tak leżą miliony. Powalczą o nie Atalanta Bergamo oraz Bayer 04 Leverkusen.

Włosi startowali od fazy grupowej, gdzie mierzyli się m.in. z Rakowem Częstochowa. Zanotowali tam cztery zwycięstwa i dwa remisy. Jako że za każdy triumf UEFA wypłacała 630 tys. euro, natomiast za podział punktów - 210 tys., to za same wyniki zainkasowali 2,94 mln w unijnej walucie plus 1,1 mln za zajęcie 1. miejsca.

Jeśli do tych sum dołożymy 3,63 mln za udział w zasadniczej części rywalizacji, to już jesienią na konto Atalanty trafiło 7,67 mln euro.

Wiosną dochodziły następne bonusy. Za udział w 1/8 finału klub z Bergamo otrzymał 1,2 mln euro, gra w ćwierćfinale była warta następne 1,8 mln, natomiast w półfinale - 2,8 mln.

Awans do finału zagwarantował Atalancie 4,6 mln, zaś triumf w tym meczu oznaczać będzie zwiększenie ostatniej premii do 8,6 mln. Łącznie zatem Włosi zarobili już 18,07 mln euro, a jeśli sięgną po główne trofeum, będzie to aż 22,07 mln euro, co przy obecnym kursie daje niemal 93,9 mln zł!

Drugi z uczestników ostatecznej rozgrywki, Bayer 04 Leverkusen podniósł z boiska jeszcze więcej, bowiem wygrał wszystkie grupowe mecze. Jesienią uzbierał 8,51 mln euro, zaś wiosną dobił do 18,91 mln. Jeżeli pokona Atalantę, będzie to 22,91 mln w unijnej walucie, czyli ponad 97,4 mln zł!

Finał Ligi Europy Atalanta Bergamo - Bayer 04 Leverkusen odbędzie się w środę o godz. 21.00. Transmisja w Viaplay.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty