Trener Atalanty dostał pytanie o Napoli. Po chwili wypalił przed kamerami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Image Photo Agency / Gian Piero Gasperini
Getty Images / Image Photo Agency / Gian Piero Gasperini
zdjęcie autora artykułu

Gian Piero Gasperini wygrał w środę swój pierwszy puchar w karierze. Po spotkaniu trener Atalanty Bergamo został spytany przez media o plotki łączące go z SSC Napoli, a ten odpowiedział w dość oryginalny sposób.

Gian Piero Gasperini długo czekał na swój pierwszy wielki moment triumfu. Doświadczony szkoleniowiec  premierowy puchar zdobył dopiero w wieku 66 lat, ale za to pokonał zespół, który w tym sezonie był dotychczas niepokonany.

Ogranie Bayeru aż 3:0 w finale Ligi Europy sprawiło, że cała społeczność wokół Atalanty Bergamo była w ekstazie. Po spotkaniu świętowali wszyscy - władze klubu, kibice, piłkarze i oczywiście członkowie sztabu szkoleniowego. Niektórzy udzielali też wywiadów, w tym Gasperini.

Przed kamerami Sky Sports Italia trener został spytany o informacje łączące go z objęciem SSC Napoli. Na początku jego odpowiedź była bardzo stonowana. - Dzisiaj świętujemy zwycięstwo, jutro porozmawiam z prezesem. Zobaczymy, co się wydarzy - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Jednak potem Włoch rzucił dość zaskakującym porównaniem. - Jestem trochę w takiej sytuacji, jakbym był żonaty, miał dzieci, a potem nagle spotkał piękną kobietę. Może to nie jest zbyt dobry przykład do podania w telewizji! - powiedział po chwili refleksji.

Błyskawicznie z ust reporterów wybrzmiała trochę inna metafora o domu rodzinnym w postaci Atalanty i nowym apartamencie w centrum miasta jako Napoli. Trener przyznał, że ta opcja jest lepsza, a ostatecznie konkretniej nie ustosunkował się do plotek łączących go z przeprowadzką do Neapolu.

Czytaj też: Wydało się, co 4 lata temu zrobili Messi i Pique. W grze 30 mln euro Oficjalnie: trener Polaków odchodzi z klubu. Czas na objęcie Juventusu?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty