Oficjalnie: trener Polaków odchodzi z klubu. Czas na objęcie Juventusu?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Image Photo Agency / Na zdjęciu: Thiago Motta
Getty Images / Image Photo Agency / Na zdjęciu: Thiago Motta
zdjęcie autora artykułu

Thiago Motta nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu z Bologną i odejdzie z klubu. Zawodnikami tego zespołu są Łukasz Skorupski oraz Kacper Urbański.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=713]

Bologna[/tag] jest największą sensacją obecnego sezonu w Serie A. Drużyna Thiago Motty zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, a do końca rozgrywek pozostała do rozegrania jedna kolejka.

Szkoleniowca chwalił w rozmowie z WP SportoweFakty bramkarz zespołu - Łukasz Skorupski.

- Thiago Motta to fantastyczny trener. Przed nim wielka przyszłość. Jesteśmy bardzo młodym zespołem, a Motta potrafił to świetnie wykorzystać. Zapieprzamy na treningach. Mamy zawsze grać piłką - od tyłu, nowocześnie, bez wybijania do przodu. Powtarza nam: "Nie bójcie się, rozgrywajcie od tyłu, nawet jak stracicie gola, biorę to na siebie. Róbcie cały czas to samo. I tak zdobędziemy więcej bramek niż stracimy" - powiedział reprezentant Polski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Ligowa rewelacja zagra w przyszłej edycji Ligi Mistrzów, a to scenariusz, w który jeszcze kilka miesięcy temu trudno byłoby uwierzyć. Duża w tym zasługa włoskiego trenera, który zdecydował się na odejście po wygaśnięciu obecnej umowy.

Poinformowała o tym oficjalna strona klubu. Możemy na niej przeczytać słowa prezesa, który odniósł się do zaistniałej sytuacji.

"W ciągu tych dwóch lat spotkałem przygotowanego i odnoszącego sukcesy trenera, który zapewnił zespołowi znakomity styl gry. Wywalczenie kwalifikacji do Ligi Mistrzów zapewnia jemu oraz zawodnikom miejsce w historii naszego klubu. Chciałbym, żeby został w Bolonii, ale mogę tylko podziękować jemu i jego sztabowi za te wspaniałe sezony i życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości" - skomentował Joey Saputo.

Jest wielce prawdopodobne, że następnym pracodawcą szkoleniowca będzie Juventus, który zwolnił Massimiliano Allegriego. Według informacji "La Gazzetta dello Sport" Motta zaakceptował już warunki współpracy z turyńskim klubem.

Czytaj także: Wojciech Szczęsny nominowany do nagrody Cristiano Ronaldo pobije kolejny rekord. Aż trudno uwierzyć w ten wynik

Źródło artykułu: WP SportoweFakty