Sensacja w Niemczech. Ekipa Polaków w Bundeslidze?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Karol Niemczycki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Karol Niemczycki

Baraż o udział w Bundeslidze obejmuje dwumecz, ale niewykluczone, że już pierwsze starcie wyłoniło jego zwycięzcę. Fortuna Duesseldorf wygrała na wyjeździe z VfL Bochum aż 3:0!

3. zespół zaplecza niemieckiej ekstraklasy nie był faworytem, jednak spisał się rewelacyjnie. Prowadzenie objął już w 13. minucie, gdy z rzutu rożnego bardzo głęboko dośrodkował Christos Tzolis, piłka odbiła się od słupka, następnie od pechowo interweniującego Philippa Hofmanna i wpadła za linię bramkową.

W tej sytuacji gospodarzom zabrakło szczęścia, lecz po przerwie spisali się już słabiutko. W 64. minucie zabójczą kontrę wykończył Felix Klaus, a kilka chwil później Yannick Engelhardt dobił uderzenie Tzolisa z rzutu wolnego, ustalając rezultat na 0:3.

Tylko cud może sprawić, że 16. ekipa Bundesligi odrobi te straty w rewanżu na terenie rywala.

Udziału w czwartkowym sukcesie Fortuny nie mieli Karol Niemczycki i Dennis Jastrzembski. Były bramkarz Cracovii spędził cały mecz na ławce rezerwowych, natomiast 24-letni pomocnik, który sezon 2023/2024 zaczynał w Śląsku Wrocław, znalazł się poza kadrą.

Rewanżowe spotkanie Fortuny Duesseldorf z VfL Bochum odbędzie się w poniedziałek o godz. 20.30.

VfL Bochum - Fortuna Duesseldorf 0:3 (0:1) 0:1 - Philipp Hofmann (sam.) 13' 0:2 - Felix Klaus 64' 0:3 - Yannick Engelhardt 72'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty