Lewandowski o szansach na Euro 2024. Aż się uśmiechnął

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy nas piłka / Robert Lewandowski
YouTube / Łączy nas piłka / Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Mistrzostwa Europy w Niemczech zbliżają się wielkimi krokami. Optymistycznie do tej imprezy podchodzi Robert Lewandowski, który na kanale "Łączy nas piłka" opowiedział o szansach Biało-Czerwonych.

14 czerwca rozpocznie się Euro 2024. W gronie uczestników tej imprezy znajduje się reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni nie będą mieli jednak łatwego zadnia - losowanie grup nie było dla Polaków szczęśliwie.

Drużyna Michała Probierza znalazła się bowiem w grupie z Francją, Holandią oraz Austrią. Nasza kadra faworytem w tym zestawieniu nie jest. Mimo tego Robert Lewandowski potrafi wymienić argumenty, które mogą dać pozytywny wynik.

Swoim zdaniem kapitan reprezentacji Polski podzielił się na kanale "Łączy nas piłka". Napastnik FC Barcelony optymistycznie patrzy w przyszłość i jest dobrej myśli, jeśli chodzi o występ w Niemczech.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

- Wierzę, że urwiemy punkty. Na turniejach często jest tak, że te "duże" drużyny nie trafią z formą. Podchodzę do wszystkiego bardzo optymistycznie. Może jestem już w takim wieku, że zaczynam doceniać rzeczy, na które wcześniej nie chciałem zwracać uwagi - powiedział z uśmiechem na twarzy.

Lewandowski upatruje też szansy w tym, że jeszcze nie tak dawno rywalizowali w barażach. Krótka przerwa od gry o stawkę ma być przewagą reprezentacji Polski.

- Czasami taka długa przerwa wytrąca, za długi spokój powoduje, że wszystko się "rozciąga". Teraz zdajemy sobie sprawę, że było ciężko. Może ten krótki okres spowoduje, że to pozytywne spięcie koncentracji da efekt na mistrzostwach Europy - dodawał

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie na turnieju w Niemczech reprezentacja Polski rozegra z Holandią. Mecz ten odbędzie się 16 czerwca (niedziela). Pierwszy gwizdek o godzinie 15:00.

Zobacz także: Syn Kadyrowa z kolejnym stanowiskiem. 18-latek robi karierę Ostatni mecz Szwargi w Rakowie. Tego żałuje najbardziej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty