Milik wysyła sygnał do Probierza tuż przed Euro 2024. Zobacz jego asystę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Asysta Milika
Twitter / Eleven Sports / Asysta Milika

Arkadiusz Milik zaliczył asystę przy trafieniu Federico Chiesy w spotkaniu Juventusu z AC Monzą. Polski napastnik skutecznie ochronił piłkę przed rywalami.

Reprezentant Polski nie może być pewny miejsca w kadrze narodowej na zbliżające się Euro 2024. Michał Probierz ostatnio nie powołał Arkadiusza Milika na zgrupowanie przed spotkaniami barażowymi z Estonią i Walią.

Napastnik Juventusu znajduje się obecnie w niezłej formie. Jego bramka z rzutu wolnego dała zespołowi sygnał do ataku w spotkaniu z Bologną. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3, choć Stara Dama przegrywała już 0:3.

Polak dał o sobie znać także w rywalizacji z AC Monzą. W 26. minucie Milik utrzymał się przy piłce i podał do Federico Chiesy. Włoch następnie bardzo dynamicznie wpadł w pole karne i strzałem lewą nogą pokonał bramkarza.

Gospodarze potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby podwyższyć prowadzenie za sprawą trafienia Alexa Sandro. Stara Dama miała jeszcze w ostatniej serii gier o co grać. Korzystny wynik pozwoliłby jej wyprzedzić Atalantą i awansować na trzecie miejsce w tabeli Serie A.

Nowym trenerem Bianconeri zostanie najprawdopodobniej Thiago Motta, który zastąpi zwolnionego Massimiliano Allegriego.

Milik w sezonie 2023/2024 najczęściej był zmiennikiem. Rozegrał 36 meczów, w których zdobył osiem bramek i zaliczył dwie asysty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty