Były dyrektor sportowy Barcelony tłumaczy. Dlatego sprowadzili Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Jordi Cruyff jest byłym dyrektorem sportowym FC Barcelony. W rozmowie z Fabrizio Romano poruszył wiele ciekawych wątków. Tłumaczył m.in. dlaczego Duma Katalonii sprowadziła Roberta Lewandowskiego.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski napastnik występuje w FC Barcelonie od lipca 2022 roku. Robert Lewandowski przeszedł do hiszpańskiego klubu z Bayernu Monachium za 45 milionów euro. O powodach sprowadzenia Polaka Jordi Cruyff opowiedział w wywiadzie udzielonemu Fabrizio Romano.

- Myślę, że głównym i najważniejszym powodem, dla którego Lewandowski dołączył do Barçy, było to, że chciał spełnić marzenie. Miał taką motywację i chciał odejść z Bayernu. Kiedy Lewandowski chce przyjść, już jesteś otwarty, ale gdy widzisz jego gotowość do poświęcenia wielu rzeczy, nawet pod względem finansowym, by tu przybyć, to wiesz, że to znak - stwierdził były dyrektor sportowy Barcelony.

Holender pokusił się także o ocenę tego sezonu w wykonaniu Blaugrany. Zwrócił uwagę na to, że klub znajduje się obecnie w okresie przejściowym, ale jego zdaniem część obecnej kadry ma przed sobą świetlaną przyszłość.

- Patrząc z boku, dostrzegasz, że zespół stara się rywalizować, ale widzisz też, że na boisku jest trzech czy czterech 17-latków, a nawet 16-latków. To pokazuje ci też, że drużyna jest w momencie przejściowym, trzeba tym piłkarzom dać czas. Cubarsi, Lamine, Fort... oni grają już nawet 40-50 meczów w sezonie, to wyobraź sobie, jak dobrzy mogą być w wieku 20 lat z 200 meczami na koncie - powiedział Cruyff.

50-latek był dyrektorem sportowym Dumy Katalonii w sezonie 2022/2023. W rozmowie z Romano przyznał, że chciałby wrócić do pracy trenerskiej i czeka na oferty.

Czytaj także: Media: będzie wielki powrót do kadry na Euro! Mówiono, że Probierz go nie lubi Fajerwerki, śpiewy, a nawet bimber. Tak w Jagiellonii świętowali mistrzostwo

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty