Media: będzie wielki powrót do kadry na Euro! Mówiono, że Probierz go nie lubi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

29 maja poznamy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w Niemczech. Według informacji Łukasza Wiśniowskiego szykuje się głośny powrót do kadry. Na Euro pojechać ma Arkadiusz Milik.

Za kilkadziesiąt godzin wszystko będzie jasne. Michał Probierz w najbliższą środę ogłosi kadrę na mistrzostwa Europy w Niemczech. Selekcjoner będzie mógł zabrać na turniej 26 zawodników.

"18 reprezentantów Polski może być pewnych udziału w Euro 2024. O osiem wolnych miejsc w kadrze walczy natomiast ponad 30 zawodników. Michał Probierz, w swoim stylu, szykuje też nieoczywiste powołania" - pisał 16 maja Maciej Kmita z WP SportoweFakty.

Zaskakujące informacje na temat wyboru napastników podał Łukasz Wiśniowski w programie "Pogadajmy o piłce" w meczyki.pl. Jego zdaniem Probierz zabierze na ME Arkadiusza Milika.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

- Z tego, co słyszę, niespodzianką będzie fakt, że kwestionowany w ostatnich tygodniach, jeśli chodzi o miejsce w reprezentacji, Arkadiusz Milik na Euro pojedzie. Jeśli wszystko ze zdrowiem będzie OK, bo wiemy, że forma w ostatnich tygodniach w miarę dopisuje. Wydaje się, że raczej nic tego nie zatrzyma. I to jest zaskoczenie w tym sensie, że już zdążyliśmy powiedzieć, że Michał Probierz tego Milika nie lubi. On to negował - powiedział Wiśniowski.

O rzekomej niechęci do Milika Probierz wypowiedział się w niedawnym wywiadzie z Mateuszem Skwierawskim z WP SportoweFakty (przeczytasz go TUTAJ>>).

- Czytam różne rzeczy na temat mój i Arka i tylko się śmieję. Ludzie piszą i mówią, że ja go nie lubię. Akurat nie mam żadnych podstaw, by tak było. Cenię Arka jak każdego piłkarza. Wspierałem go też podczas zgrupowania. Tak samo jak inni zawodnicy, Arek jest w kręgu moich zainteresowań przed Euro - powiedział Probierz 17 maja br.

Probierz powołał Milika tylko raz, na swoje pierwsze zgrupowanie (po przejęciu kadry od Fernando Santosa). W październiku 2023 r. napastnik Juventusu zagrał z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Na kolejne mecze nie był już powoływany.

W sezonie 2023/24 Milik rozegrał 32 spotkania ligowe w barwach "Starej Damy", ale na boisku spędził tylko 900 minut. Zdobył cztery bramki. Ostatnio głośno było o nim za sprawą pięknego trafienia z rzutu wolnego w meczu z Bologną (zobacz TUTAJ>>).

Reprezentacja Polski na Euro 2024 zagra w grupie D, kolejno z: Holandią (16.06 w Hamburgu), Austrią (21.06 w Berlinie) oraz Francją (25.06 w Dortmundzie).

Czytaj także: Milik wysyła sygnał do Probierza tuż przed Euro 2024. Zobacz jego asystę [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty