Wstąpił do armii na ochotnika. Rosjanie go zastrzelili

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Na zdjęciu: Igor Stachiw
Facebook / Na zdjęciu: Igor Stachiw
zdjęcie autora artykułu

Profil "Piłkarscy weterani z Prykarpattii" poinformował o śmierci Igora Stachiwa. Były ukraiński piłkarz zginął na wojnie z rosyjskim okupantem, a konkretnie od kuli snajpera agresora.

Igor Stachiw przez pięć sezonów grał w Prykarpattii Iwano-Frankiwsk. W sezonie 1993/1994 był nawet jednym z ojców sukcesu tego klubu w pierwszoligowych rozgrywkach (drugi poziom w Ukrainie).

Później występował w amatorskiej drużynach z obwodu iwanofrankiwskiego. Oprócz tego Ukrainiec grał też dla zespołu Kremiń Krzemieńczuk.

Niestety, w bieżącym tygodniu tragiczne wieści przekazał profil "Piłkarscy weterani z Prykarpattii". Okazuje się, że Igor Stachiw zginął w walce na froncie z rosyjskim okupantem.

Byłego zawodnika zabiła kula snajpera kraju agresora. "Tragiczna wiadomość nadeszła ze wschodu Ukrainy. W walkach o wolność i niepodległość Ukrainy poniósł Ihor Stachiw, były zawodnik Prykarpacia Iwano-Frankiwsk, w którym grał przez 5 sezonów (1991, 1992, 1993/1994, 1995/1996, 1996/1997)" - czytamy.

"Na ochotnika bronił naszego kraju przed barbarzyńcami, zginął od kuli snajpera okupanta. Wieczna pamięć bohaterowi" - dodano w komunikacie.

Zobacz też: Zdecydował gol w dogrywce. Historyczna wygrana w finale Ligi Konferencji Europy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! To może być gol sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty