Wieczysta Kraków miała problemy. Zadecydowała końcówka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wieczystej Kraków

Wieczysta Kraków może myśleć o nowym sezonie w 2. lidze, ale musi dograć rozgrywki w 3. lidze. Po kompromitacji przed tygodniem z Siarką, w 33. serii drużyna Sławomira Peszki 3:1 pokonała Czarnych Połaniec.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed tygodniem pewna awansu do 2. ligi Wieczysta skompromitowała się przegrywając na boisku 2. w tabeli Siarki 2:6. W sobotę krakowianie zrehabilitowali się, chociaż mieli sporo problemów.

Rywal Czarni Połaniec plasuje się w środku tabeli i dopiero przed tygodniem przerwał serię spotkań, w których sięgał po komplet punktów. W meczu z Wieczystą goście otworzyli wynik na siedem minut przed przerwą.

Krakowianie nie potrafili odpowiedzieć przeciwnikowi. Udało się niewiele ponad kwadrans po zmianie stron, kiedy przyjezdni trafili do własnej bramki. Wieczysta losy gry na swoją stronę przechyliła dopiero w końcówce. Najpierw Dawid Kiedrowicz, a następnie Karol Danielak zdobyli po bramce i gospodarze zwyciężyli 3:1.

W ostatniej kolejce lider III grupy III ligi zagra w Starachowicach ze Starem i poza wygraną będzie miał jeszcze jeden cel. Krakowianie do tej pory w sezonie zdobyli 98 goli i w ostatniej serii będą starali się zdobyć bramkę numer 100 w sezonie.

Wieczysta Kraków - Czarni Połaniec 3:1 (0:1) 0:1 - Kardys 38' 1:1 - Kalaska (sam.) 61' 2:1 - Kiedrowicz 80' 3:1 - Danielak 83'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty