Z zespołu wicemistrza do Wieczystej. Klub ogłosił kolejny transfer

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Oskar Mielcarz został wypożyczony do Wieczystej Kraków
Twitter / Wieczysta Kraków / Na zdjęciu: Oskar Mielcarz został wypożyczony do Wieczystej Kraków
zdjęcie autora artykułu

Poniedziałek był bardzo intensywny w gabinetach Wieczystej Kraków. Rano klub poinformował o pozyskaniu Daniego Sandovala, a w godzinach popołudniowych beniaminek II ligi ogłosił wypożyczenie Oskara Mielcarza ze Śląska Wrocław.

Dyrektor sportowy Śląska Wrocław David Balda wspomniał ostatnio na portalu X (dawniej Twitter) podczas "Śląskowego gadania", że Oskar Mielcarz nie jest jeszcze gotowy na bycie trzecim bramkarzem Śląska i klub zorganizuje mu kolejne wypożyczenie.

W poprzednim sezonie był wypożyczony do drugoligowej Wisły Puławy. Rozegrał tam większość meczów (w sumie 27) i spisywał się całkiem nieźle. Teraz został na tym samym poziomie rozgrywkowym i trafił do Wieczystej Kraków, której wreszcie udało się przedostać na szczebel centralny.

Poniedziałek był w krakowskim klubie bardzo intensywny. Najpierw klub poinformował o zakontraktowaniu Daniego Sandovala, a w godzinach popołudniowych dopiął wypożyczenie Mielcarza ze Śląska. I raczej na tym nie koniec. Wieczysta musi się wzmocnić, jeśli chce w przyszłym sezonie powalczyć o kolejny awans, a trudno sobie wyobrazić, by plany były inne.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

W przypadku Wieczystej był to trzeci transfer tego lata. Wcześniej do zespołu dołączył jeszcze Daniel Mikołajewski z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

A co do Mielcarza, to ma on ważny kontrakt ze Śląskiem do 30 czerwca 2026 roku. Parę razy był na ławce rezerwowych pierwszego zespołu, natomiast debiutu jeszcze się nie doczekał. Regularnie występował za to w Centralnej Lidze Juniorów oraz w rezerwach.

CZYTAJ TAKŻE: Polski miliarder odniósł sukces w kolejnej branży. Dotychczas dokładał z własnej kieszeni Mocne słowa właściciela Arki Gdynia po klęsce

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!