Miał 12 lat i założył się z Bońkiem. Teraz może zadebiutować w kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy nas piłka / Zakład Zbigniew Bońka i Jakuba Kałuzińskiego
YouTube / Łączy nas piłka / Zakład Zbigniew Bońka i Jakuba Kałuzińskiego
zdjęcie autora artykułu

O tym, że Jakub Kałuziński to spory talent wiadomo od dłuższego czasu. Przy okazji pierwszego w karierze powołania do reprezentacji Polski Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przypomniał zakład 12-letniego zawodnika ze Zbigniewem Bońkiem.

Na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski selekcjoner Michał Probierz powołał 28 zawodników, z których 26 weźmie udział w nadchodzącym Euro 2024. W gronie bramkarzy znaleźli się Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Marcin Bułka. Natomiast Oliwier Zych z Puszczy Niepołomice miał okazję na wspólne treningi w tym gronie.

Ostatecznie nie udało mu się jej wykorzystać z uwagi na kontuzję. W efekcie zastąpił go Mateusz Kochalski. Teraz okazuje się, że uraz wyeliminował z gry także Bartosza Slisza z Atlanty United. W efekcie Probierz dowołał w jego miejsca Jakuba Kałuzińskiego z Antalyasporu.

Tym samym 21-latek stanie przed szansą debiutu w podstawowej kadrze reprezentacji Polski. Z uwagi na to, że otrzymał powołanie, Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl postanowił przypomnieć sytuację, do której doszło lata temu.

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek miał okazję z bliska obserwować popisy 12-letnie wówczas zawodnika. Wówczas zapewne mała część osób liczyła się z tym, że Kałuziński w przyszłości dojdzie do obecnego miejsca w naszej kadrze.

Obecny wiceprezydent UEFA był pod wrażeniem jego talentu, któremu miał okazję się przyjrzeć. Planował założyć się nawet z młodym zawodnikiem o... coca colę, jednak ten wyznał, że nie pije takiego napoju. Ostatecznie w jego przypadku miało skończyć się jedynie na wodzie mineralnej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny błąd w finale! Na szczęście jej wybaczyli

Źródło artykułu: WP SportoweFakty