Miłe złego początki. Tak Polki strzeliły gola Niemkom [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / X / TVP Sport / Na zdjęciu: Dominika Grabowska i jej gol
PAP / Adam Warżawa / X / TVP Sport / Na zdjęciu: Dominika Grabowska i jej gol

Pierwsza połowa ułożyła się po myśli Biało-Czerwonych. Niestety, trafienie Dominiki Grabowskiej nie wystarczyło. Polki przegrały 1:3 w istotnym meczu z Niemkami.

Po trzech porażkach z rzędu, podopieczne Niny Patalon szukały przełamania w Gdyni. Reprezentacja Polski kobiet próbowała sprawić niespodziankę w rywalizacji z kadrą Niemek, która bezdyskusyjnie była uznawana za faworyta.

Biało-Czerwone zaskoczyły drużynę przeciwną w 12. minucie spotkania. Rywalki nie potrafiły oddalić zagrożenia i w ich polu karnym wspaniale odnalazła się Dominika Grabowska. 25-letnia zawodniczka przytomnym strzałem z powietrza rozwiązała worek z bramkami (akcję obejrzysz na końcu tego artykułu).

- Czekała w tym polu karnym i się doczekała. Miała łatwą piłkę i to wykorzystała. Świetny początek Polek - tak Joanna Tokarska podsumowała całą akcję na antenie TVP Sport.

W drugiej połowie zespół przyjezdnych był jednak zdecydowanie skuteczniejszy. Lea Schueller skompletowała dublet, zaś jednego gola dołożyła Klara Buehl. W konsekwencji Niemki wygrały 3:1 w starciu wyjazdowym.

Z kompletem punktów Niemki prowadzą po czterech kolejkach grupy czwartej dywizji A eliminacji mistrzostw Europy. Na ten moment Polki pod wodzą Niny Patalon zamykają stawkę.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty