Spacerek Hiszpanów przed Euro 2024 i popis Mikela Oyarzabala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Richard Callis / Na zdjęciu: Mikel Oyarzabal
Newspix / Richard Callis / Na zdjęciu: Mikel Oyarzabal

W meczu towarzyskim, który został rozegrany w Badajozie, przygotowująca się do Euro 2024 reprezentacja Hiszpanii ograła Andorę 5:0.

Hiszpanie w ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy (w fazie grupowej Euro Hiszpania zmierzy się kolejno z Chorwacją, Włochami oraz Albanią) zdecydowali się na starcie z nisko notowaną kadrą Andory i co oczywiste byli jego zdecydowanymi faworytami.

Podopieczni Jose Luisa De La Fuente nie forsowali tempa w pierwszej połowie rywalizacji, w której strzelili tylko jednego gola. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie za sprawą Ayoze Pereza, któremu asystował Pau Cubarsi.

W przerwie trener La Furia Roja dokonał czterech zmian, a kluczowe okazało się wejście napastnika Mikela Oyarzabala, który w dwadzieścia minut skompletował klasycznego hat-tricka.

Natomiast wygraną 5:0 hiszpańskiej drużyny przypieczętował w 81. minucie spotkania Ferran Torres, któremu piłkę zagrywał Fermin Lopez.

Hiszpania - Andora 5:0 (1:0) 1:0 - Ayoze Perez 24' 2:0 - Mikel Oyarzabal 53' 3:0 - Mikel Oyarzabal 66' 4:0 - Mikel Oyarzabal 73' 5:0 - Ferran Torres 81'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty