Wpadka Wieczystej Kraków na pożegnanie sezonu. 99 i koniec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Bąk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Bąk

Swój ostatni mecz w 3. lidze rozegrała Wieczysta. Krakowianie w wyjazdowej potyczce ze Starem Starachowice przegrali 1:2. Była to szósta porażka drużyny Sławomira Peszki w sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę zakończą się rozgrywki 3. ligi. Już w piątek swoje ostatnie spotkanie w sezonie rozegrała Wieczysta. Krakowianie, od kilku tygodni pewni historycznego awansu do 2. ligi, że czwartym poziomem rozgrywkowym żegnali się wyjazdowym spotkaniem w Starachowicach z 3. w lidze Starem.

Dla gospodarzy był to prestiżowy mecz. Zawodnicy miejscowych zagrali z dużym zaangażowaniem, czego nie można powiedzieć o będących już myślami na wakacjach gościach. Zawodnicy Staru wynik otworzyli w 20. minucie, kiedy do bramki Wieczystej trafił Sławomir Duda.

Pięć minut po zmianie stron krakowianie mieli kolejny problem. Czerwoną kartkę otrzymał Szymon Rygiel i goście grali w dziesiątkę. Star w liczebnej przewadze wynik podwyższył w 72. minucie. Z rzutu wolnego do siatki trafił Adrian Szynka.

Nie było to ostatnie trafienie w meczu. W doliczonym czasie drużyna prowadzona przez Sławomira Peszkę złapał kontakt bramkowy po golu Oliwiera Skoczenia, ale na więcej nie było jej stać. Wieczysta doznała szóstej porażki w sezonie, która jednak nie ma żadnego wpływu na sytuację w lidze. Krakowianom nie udało się dojść do bariery stu bramek, gdzie w rozgrywkach zdobyli 99 trafień.

Star Starachowice - Wieczysta Kraków 2:1 (1:0) 1:0 - Sławomir Duda 20' 2:0 - Adrian Szynka 72' 2:1 - Oliwier Skoczeń 90+2'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty