Koniec serii. Szwajcaria zatrzymała rywala Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: reprezentanci Austrii i Szwajcarii
PAP/EPA / GIAN EHRENZELLER / Na zdjęciu: reprezentanci Austrii i Szwajcarii

Po sześciu kolejnych zwycięstwach, reprezentacji Austrii przydarzyła się drobna wpadka. W próbie generalnej przed Euro 2024 drużyna Ralfa Rangnicka musiała zadowolić się remisem 1:1 ze Szwajcarią.

Od samego początku sobotniego spotkania zauważalna była przewaga Helwetów, natomiast Austriacy byli wyraźnie nastawieni na kontrataki. Podopieczni Ralfa Rangnicka zaskoczyli drużynę przeciwną po pięciu minutach gry.

Christoph Baumgartner dopadł do piłki, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i znakomicie spisał się w pojedynku sam na sam z Yannem Sommerem. Tym samym ofensywny pomocnik trafił do siatki w piątym z rzędu meczu międzynarodowym.

Ten sam piłkarz mógł podwoić prowadzenie Austriaków. Uderzenie z dystansu Baumgartnera zostało zablokowane.

W 26. minucie tej rywalizacji z rywalami na lewej flance zabawił się Ruben Vargas. Heinz Lindner "wypluł" piłkę po jego strzale. Za akcją poszedł jednak Silvan Widmer, który znalazł sposób na bramkarza i doprowadził do wyrównania.

Przed zmianą stron obie drużyny nieco podostrzyły grę. Steven Zuber ucierpiał w starciu z rywalem i ze względu na uraz musiał opuścić murawę.

W drugiej połowie emocji było natomiast jak na lekarstwo. Najbliżej szczęścia był Michael Gregoritsch, po którego strzale refleksem wykazał się Sommer. Obie reprezentacje grały zachowawczo w swoim ostatnim meczu przed wyjazdem na mistrzostwach Europy i w konsekwencji wynik 1:1 nie uległ już zmianie.

Austria wygrała sześć poprzednich meczów, lecz została powstrzymana przez Szwajcarię. Zespół kierowany przez Rangnicka w grupie D Euro 2024 zmierzy się z Francją, Polską i Holandią.

Z kolei reprezentacja Serbii rozbiła Szwecję 3:0. Na listę strzelców po stronie drużyny z Bałkanów wpisali się Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dusan Tadić.

W takich samych rozmiarach Węgry pokonały Izrael. Dublet skompletował Barnabas Varga, zaś jednego gola dołożył Roland Sallai.

Szwajcaria - Austria 1:1 (1:1) 0:1 - Christoph Baumgartner 5' 1:1 - Silvan Widmer 26'

Szwajcaria: Yann Sommer - Nico Elvedi, Manuel Akanji (77' Leonidas Stergiou), Ricardo Rodriguez (78' Cedric Zesiger), Silvan Widmer, Remo Freuler, Granit Xhaka (77' Vincent Sierro), Dan Ndoye, Ruben Vargas (67' Noah Okafor), Steven Zuber (42' Michel Aebischer), Zeki Amdouni (67' Xherdan Shaqiri).

Austria: Heinz Lindner - Philipp Lienhart (67' Maximilian Woeber), Flavius Daniliuc (46' Stefan Posch), Gernot Trauner (68' Kevin Danso), Phillipp Mwene, Konrad Laimer, Nicolas Seiwald, Florian Kainz (46' Patrick Wimmer), Christoph Baumgartner (46' Florian Grillitsch), Romano Schmid, Michael Gregoritsch.

Żółta kartka: Xhaka, Stergiou (Szwajcaria) - Seiwald, Wimmer (Austria).

Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi (Włochy).

***

Szwecja - Serbia 0:3 (0:1) 0:1 - Sergej Milinković-Savić 18' 0:2 - Aleksandar Mitrović 60' 0:3 - Dusan Tadić 70'

Węgry - Izrael 3:0 (3:0) 1:0 - Roland Sallai 11' 2:0 - Barnabas Varga 19' 3:0 - Barnabas Varga 22'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty