Intensywny mecz w Chicago. Argentyna zdała przedostatni sprawdzian

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TRENT SPRAGUE / Na zdjęciu: Angel Di Maria strzelił jedynego gola w meczu Argentyna - Ekwador

Argentyna wygrała z Ekwadorem 1:0 w meczu towarzyskim, który został rozegrany w Chicago, a jedynego gola strzelił Angel Di Maria. Dla jednych i drugich jest to ostatnia prosta przygotowań do zbliżającego się Copa America.

Dla Argentyny był to przedostatni sprawdzian przed Copa America, natomiast Ekwador czekają jeszcze dwa spotkania kontrolne.

Albicelestes mieli sporą przewagę. Rywale rzadko przedostawali się pod bramkę pilnowaną przez Emiliano Martineza. Dość powiedzieć, że przez cały mecz oddali zaledwie jeden niecelny strzał. Argentyna kontrolowała wydarzenia na boisku i nie pozwalała przeciwnikowi na zbyt wiele.

To w ogóle był bardzo intensywny mecz. Można było odnieść wrażenie, że ogląda się na jakimś przyspieszeniu, ponieważ zawodnicy jednej i drugiej drużyny praktycznie się nie zatrzymywali. To w żadnym stopniu nie przypominało sparingu.

Jedynego gola strzelił w końcówce pierwszej połowy Angel Di Maria, który skorzystał z genialnego podania Cristiana Romero i technicznym uderzeniem zaskoczył ekwadorskiego bramkarza.

Argentyńczycy zagrali mocnym składem. Lionel Messi zaczął co prawda na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie w 56. minucie.

Przypomnijmy, że Copa America rozpoczyna się 21 czerwca. Argentyna zagra w grupie A razem z Peru, Chile i Kanadą, natomiast Ekwador trafił do grupy B obok Meksyku, Wenezueli oraz Jamajki.

Argentyna - Ekwador 1:0 (1:0) 1:0 Angel Di Maria 40'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty