Legenda niemieckiej piłki ma nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Miroslav Klose (P) po podpisaniu kontraktu
Twitter / Na zdjęciu: Miroslav Klose (P) po podpisaniu kontraktu
zdjęcie autora artykułu

Miroslav Klose po ponad rocznej przerwie powraca na ławkę trenerską. Urodzony w Opolu 46-latek związał się z występującym w 2. Bundeslidze zespołem 1.FC Nuernberg.

Dla Miroslava Klose 1.FC Nuernberg będzie drugą drużyną seniorską, którą poprowadzi jako główny szkoleniowiec. Poprzednio Niemiec z polskimi korzeniami pełnił takie stanowisko w SCR Altach. Miało to miejsce w sezonie 2022/23, jednak został wtedy zwolniony po fazie zasadniczej, kiedy jego ekipa zajmowała ostatnie miejsce w tabeli w austriackiej ekstraklasie.

Wcześniej natomiast - w latach 2016-2018 - Klose znajdował się w sztabie reprezentacji Niemiec Joachima Loewa. W okresie 2018-2020 był trenerem zespołu U17 Bayernu Monachium, a następnie asystentem Hansiego Flicka w seniorskiej drużynie z Bawarii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Teraz w Norymberdze Niemiec otworzy kolejny rozdział w swojej przygodzie. - Znam Miro od dawna. Doceniałem go jako zawodnika, był liderem i wzorem do naśladowania. Znam go także jako trenera i widziałem pasję i dbałość o szczegóły, gdy rozwija zawodników - powiedział na konferencji prasowej Joti Chatzialexiou, dyrektor sportowy 1.FC Nuernberg.

Sam Klose jest podekscytowany rozpoczęciem nowego projektu. - Wartości, jakie wyznaje klub, odpowiadają również moim ideałom. Jestem osobą instynktowną i od razu miałem co do tego dobre przeczucia - stwierdził 137-krotny reprezentant Niemiec.

Pierwsza sesja treningowa 1.FC Nuernberg, którą poprowadzi Klose, odbędzie się 24 czerwca. Będzie to początek przygotowań do przyszłego sezonu. W ostatniej kampanii natomiast zespół z Norymbergi uplasował się na 12. miejscu w rozgrywkach 2. Bundesligi z dorobkiem 40 punktów.

Zobacz także: Gwiazdor Turcji tak ocenił reprezentację Polski Holenderskie media piszą o reprezentacji Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty