Egzotyczny kierunek króla strzelców. Erik Exposito ma nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Erik Exposito
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Erik Exposito
zdjęcie autora artykułu

Erik Exposito bardzo szybko znalazł nowy klub. Po odejściu ze Śląska Wrocław obrał kierunek na wschód i został nowym piłkarzem katarskiego Umm Salal SC.

To potoczyło się błyskawicznie. W sezonie 2023/24 Śląsk Wrocław wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Erik Exposito został królem strzelców PKO Ekstraklasy.

Parę dni później Hiszpan poinformował Śląsk, że nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu z wrocławskim klubem, choć dyrektor sportowy David Balda próbował przekonać go na różne sposoby.

Ale i on był bezradny wobec dużo bardziej atrakcyjnych finansowo ofert z innych klubów, przekraczających nawet półtora miliona euro za sezon. I ostatecznie Exposito skusił się na propozycję katarskiego Umm Salal SC. We wtorek został oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zbliża się Euro, a Glik... Piłkarz pokazał zdjęcia

Nie ma sensu się czarować. Exposito nie poszedł do Kataru ze względu na poziom sportowy. Otrzymał propozycję nie do odrzucenia pod względem finansowym i zdecydował się z niej skorzystać.

Umm Salal SC to siódmy zespół poprzedniego sezonu ligi katarskiej, zatem nie mówimy o potentacie.

Exposito był zawodnikiem Śląska od sezonu 2019/20. W tym czasie rozegrał dla wrocławskiego zespołu 164 mecze i strzelił 58 goli.

CZYTAJ TAKŻE: Na jednym meczu się nie skończy? "Robert może w ogóle nie zagrać na Euro" Czerwona kartka dla Polaka? Ekspert nie ma wątpliwości

Źródło artykułu: WP SportoweFakty