"Nie wierzę". Mourinho wskazał, która potęga nie wygra Euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Huseyin Yavuz / Jose Mourinho
Getty Images / Huseyin Yavuz / Jose Mourinho
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Włoch przez niektórych jest wskazywana jako faworyt do triumfu w Euro 2024. Z takimi głosami nie zgadza się Jose Mourinho, który podaje jeden konkretny argument.

W tym artykule dowiesz się o:

Już w piątek (14 czerwca) rozpoczną się mistrzostwa Europy w Niemczech. Grono drużyn, które mają szanse na zwycięstwo w całej imprezie, jest naprawdę duże. Dlatego też trudno wskazać jednego konkretnego faworyta.

Mimo tego o to pokusił się Jose Mourinho. Zdaniem nowego szkoleniowca Fenerbahce Stambuł największe szanse na wygraną ma reprezentacja Portugalii z Cristiano Ronaldo na czele.

- Myślę, że gdyby Portugalia miała dwie drużyny, druga drużyna również byłaby kandydatem do tytułu - powiedział uznany trener w rozmowie z portalem rmcsport.bfmtv.com.

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Były trener AS Romy ma grono drużyn, które mogą zagrozić Portugalczykom. To reprezentacje Anglii i Francji. Ponadto 61-latek zwraca uwagę na takie reprezentacje, jak Niemiec i Hiszpanii.

Co ciekawe, wśród wymienionych zespołów brakuje Włochów. Jak się okazuje, nieprzypadkowo. Mourinho nie jest bowiem przekonany co do siły drużyny prowadzonej przez Luciano Spallettiego.

- Nie wierzę (że Włochy zdobędą mistrzostwo, przyp. red.), ponieważ nie mają zbyt utalentowanego pokolenia - powiedział dosadnie Mourinho.

Przypomnijmy, że Włosi znaleźli się w tzw. "grupie śmierci" z Hiszpanią, Chorwacją i Albanią.

Zobacz także: Hit sieci. Nagrali "popisy" piłkarskie prezesa PZPN i senatora Wiadomo, kto zablokował transfer Szczęsnego?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty