Ze Spalettim nie ma żartów. Oto lista zakazów dla reprezentantów Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro  / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
PAP/EPA / Daniel Dal Zennaro / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
zdjęcie autora artykułu

Zliżające się mistrzostwa Europy upłyną reprezentantom Włoch pod znakiem dyscypliny. Luciano Spalletti wprowadził zasady, które mają pomóc zawodnikom utrzymać formę i koncentrację.

Luciano Spalletti zakazał piłkarzom grania na konsoli PlayStation. Włoscy zawodnicy nie będą mogli znaleźć się w łóżkach później niż o północy. Na tym jednak nie koniec zaskakujących zasad trenera.

Zabronione zostało także korzystanie ze słuchawek, a podczas korzystania z usług fizjoterapeuty niedozwolone jest używanie telefonów komórkowych. Te wszystkie zakazy mają na celu osiągnięcie maksymalnej koncentracji przez Włochów.

O tych przepisach poinformował Manu Heredia. Reprezentacja Włoch nie jest zaliczana do ścisłego grona faworytów nachodzącego Euro 2024. Squadra Azzurra będzie rywalizować w bardzo trudnej grupie B.

Jej przeciwnikami będą: Albania (15 czerwca), Hiszpania (20 czerwca) oraz Chorwacja (24 czerwca). W ramach przygotowań do mistrzostw Europy drużyna Spallettiego rozegrała dwa mecze towarzyskie.

W pierwszym z nich zremisowała bezbramkowo z Turcją, a w drugim pokonała 1:0 Bośnię. Zwycięskiego gola w tym spotkaniu zdobył Davde Frattesi. Włosi podczas turnieju będą bronić tytułu wywalczonego przed trzema laty. W wielkim finale pokonali wówczas po rzutach karnych reprezentację Anglii.

Czytaj także: Nowy klub Adama Buksy? Jest oferta W Holandii głośno o kamuflażu Polaków. Cytują te słowa

ZOBACZ WIDEO: Dojrzał Lewandowskiego. "Lekko skwaszona mina"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty