Oficjalnie. Wyjaśniła się przyszłość Dawida Szwargi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Dawid Szwarga ponownie będzie asystentem Marka Papszuna
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Dawid Szwarga ponownie będzie asystentem Marka Papszuna
zdjęcie autora artykułu

Dawid Szwarga podjął decyzję i ostatecznie pozostanie w Rakowie Częstochowa. W poprzednim sezonie był pierwszym trenerem, a teraz będzie asystentem Marka Papszuna.

Po bardzo słabym poprzednim sezonie (dopiero 7. miejsce w PKO Ekstraklasie) właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski podjął decyzję, że Dawid Szwarga przestanie pełnić rolę trenera pierwszego zespołu.

Ponownie zatrudniony w roli szkoleniowca został Marek Papszun, ale okazuje się, że nie oznacza to końca trenera Szwargi. Wręcz przeciwnie. Od razu zaczęto mówić, że Szwarga może ponownie być asystentem Papszuna w Rakowie.

- Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale jest to możliwe. Rozmawiamy, Dawid dalej jest pracownikiem klubu, ale nie zapadły jeszcze żadne decyzje w tej kwestii. Sztab jest cały czas w przebudowie - mówił Papszun na pierwszej konferencji prasowej po powrocie do klubu.

- Chcę podjąć decyzję na spokojnie, po sezonie, kiedy opadną emocje - mówił Szwarga pod koniec maja.

I podjął decyzję, że zostaje w Rakowie w roli asystenta trenera Papszuna.

Co ciekawe, trener Szwarga będzie miał możliwość odejścia z Rakowa w ściśle określonych sytuacjach w porozumieniu z klubem, cokolwiek to oznacza.

ZOBACZ WIDEO: Kto w ataku na Holandię? Ekspert zwraca uwagę na duże ryzyko

CZYTAJ TAKŻE: "Syn by tak chciał". Piękny gest rodziców zmarłego piłkarza Karol Świderski szczerze o swojej przyszłości. "W Charlotte już mnie nie chcą"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty