Kamery skierowane na nią. Wniosła Puchar Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Heidi Beckenbauer
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Heidi Beckenbauer
zdjęcie autora artykułu

Przed rozpoczęciem meczu Niemcy - Szkocja mieliśmy oficjalną ceremonię otwarcia. Gospodarze Euro 2024 wykazali się pięknym gestem na cześć jednej z największych legend światowego futbolu.

Euro 2024 już oficjalnie wystartowało. W piątek 14 czerwca odbył się pierwszy mecz z udziałem Niemiec i Szkocji. Teraz przez miesiąc będzie się toczyć rywalizacja o tytuł najlepszej reprezentacji w Europie, a to wszystko za naszą zachodnią granicą, bo gospodarzami są Niemcy.

Niemiec meczem ze Szkocją zapisał się w historii. Tylko spójrz na te liczby >> Zanim piłkarze usłyszeli pierwszy gwizdek, to cały świat zobaczył ceremonię otwarcia. Potem przyszedł czas na zaprezentowanie trofeum, o które toczy się gra. To wtedy miał miejsce wyjątkowy moment.

Puchar na murawę wniosła Heidi Beckenbauer, czyli ostatnia żona legendarnego Franza. Potem jeszcze pomachała w kierunku nieba. To było piękne uhonorowanie wybitnego piłkarza, który nie doczekał turnieju, bo zmarł 7 stycznia tego roku.

Franz Beckenbauer jest jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii. "Cesarz" z drużyną narodową zdobywał mistrzostwo świata i Europy. Potem mundial wygrał także w roli selekcjonera.

Heidi była jego trzecią żoną. Poślubił ją w 2006 roku i to ona była przy nim aż do śmierci. Legendarny piłkarz w ostatnich latach chorował na demencję i Parkinsona. Był także po operacji serca.

Szef TVP Sport na trybunach w Niemczech. Tylko spójrz, z kim zrobił sobie zdjęcie >> Podolski przed startem EURO: Cel Niemców jest jasny. A Polska? Mam jedną radę >> ZOBACZ WIDEO: W tym meczu ma zagrać Lewandowski. "Szanse powinny być dużo większe"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty