"Lepiej niech nie podskakuje". Lato zrugał holenderską legendę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Grzegorz Lato
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Grzegorz Lato
zdjęcie autora artykułu

Przed meczem Polski z Holandią były piłkarz naszych rywali - Marco van Basten - stwierdził, że Polska jest "zespołem, który nie chcę grać w piłkę nożną". Na te słowa w rozmowie z "Super Expressem" zareagował Grzegorz Lato.

W piątek (14 czerwca) ruszyło Euro 2024. Niemcy w meczu otwarcia rozbili Szkocję aż 5:1. Na swój pierwszy mecz reprezentacja Polski musi poczekać do niedzieli. Rywalem będzie Holandia. Eksperci wskazują, że faworytem spotkania są Pomarańczowi, ale Polacy będą chcieli utrzeć nosa rywalom i sprawić niespodziankę.

W takie rozstrzygnięcie wierzy Grzegorz Lato, który jest zdania, że Polacy odniosą sukces na mistrzostwach Europy w Niemczech. Odniósł się także do słów legendarnego Marco van Basten, który Polaków nazwał "drużyną o małej skłonności do gry". Zarzucił naszej kadrze to, że nie chce atakować i głównie się broni.

- Jest takie stare powiedzenie: „Nie dziel skóry na żywym niedźwiedziu”. Holendrzy kiedyś też dzielili, jako wicemistrzowie świata, i dostali od nas 4:1 w Chorzowie. I lepiej, żeby van Basten nie podskakiwał. Niech się martwi o to, co u jego rodaków, a nie o to, co u nas; bo będzie musiał odwoływać swoje słowa - powiedział Lato.

ZOBACZ WIDEO: Co się dzieje z Robertem Lewandowskim? "Kadra musi to wyrzucić z głowy"

Król strzelców mundialu z 1974 roku stwierdził, że jeśli w naszej kadrze będzie waleczność i zaangażowanie, to Polskę stać na dobre wyniki i to nawet w meczach z uznawanymi za faworytów Holendrami i Francuzami. Przy okazji porównał Michała Probierza do Fernando Santosa.

- Jeżeli będzie waleczność i zaangażowanie, to czemu nie? A nie wyobrażam sobie, żeby go nie było! Michał Probierz nie stoi przy ławce jak jakaś portugalska mumia, co to „ani be, ani me, ani kukuryku”. Michał Probierz żyje przy linii. I nie pozwoli chłopakom zapomnieć, że mają umiejętności czysto piłkarskie, że grają w świetnych klubach - dodał Lato.

Były reprezentant Polski stwierdził też, że pora na to, by "po 50 latach starych dziadków postawić na półkę". Na myśli miał jego pokolenie piłkarzy, które odnosiło sukcesy w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Ma on nadzieję, że młodzi w Niemczech napiszą swoją historię.

Mecz Polski z Holandią rozegrany zostanie w niedzielę 16 czerwca w Hamburgu. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:00.

Typowanie
Polska
Typowanie zakończone
Holandia
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj także: Brutalny faul Szkota. Sędzia nie miał wyboru Imponujące otwarcie Euro 2024. Niemcy zagrali po mistrzowsku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty