Dwa dni po meczu Niemców wybuchł skandal. Przypatrz się fladze

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: Flaga Rosji na meczu Niemcy - Szkocja.
YouTube / Na zdjęciu: Flaga Rosji na meczu Niemcy - Szkocja.
zdjęcie autora artykułu

W piątek rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Niemcy w meczu otwarcia wygrali 5:1 ze Szkocją. Do skandalu doszło na trybunach. Jeden z kibiców wniósł i wywiesił flagę Rosji.

Na połowę czerwca czekali wszyscy fani piłki nożnej na Starym Kontynencie. 14. dnia tego miesiąca rozpoczęły się mistrzostwa Europy. Na inaugurację turnieju Niemcy pokonali Szkocję 5:1.

Po dwóch dniach zrobiło się głośno na temat spotkania w Monachium. Nie ze względu na wynik. To za sprawą skandalu, do jakiego doszło na trybunach stadionu w Monachium.

Jeden z kibiców, który przybył z Rosji na mecz otwarcia Euro 2024, wniósł ze sobą flagę swojego kraju i wywiesił ją na barierkach. W rozmowie z portalem sport24.ru opowiedział, jak do tego doszło.

ZOBACZ WIDEO: Raport z Hamburga. "Dużo śpiewów, dużo krzyków, zwłaszcza ze strony Holendrów"

- Na arenie monachijskiej nie ma szczególnie silnych podziałów na sektory. Kiedy weszliśmy, kontrola była bardzo powierzchowna. Sprawdzili, czy coś wnosimy i to wszystko. Wszystko trwa szybko i łatwo coś wnieść. Wszystko było mniej więcej takie samo jak tutaj, w Rosji (na MŚ w 2018 roku - dop. red.) kontrola bezpieczeństwa na wszystkich turniejach była mniej więcej taka sama. Dotykali, patrzyli i puszczali flagę. Sprawdzali tylko, czy nie mam nic ostrego - zdradził kibic o imieniu Wasilij.

Flagę rosyjską można było zobaczyć podczas rzutu karnego, który egzekwował Kai Havertz. Niemiec nie pomylił się z 11. metrów, trafiając na 3:0.

Zobacz także: Ważna zmiana. Takim składem mamy dziś zagrać z Holandią Sądne dni "Lewego". Probierz ma plan

Źródło artykułu: WP SportoweFakty