Tak Borek rozpoczął relację meczu Polska-Holandia. Poruszył jeden wątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / X / TVP Sport. / Na zdjęciu: Mateusz Borek z lewej, z prawej stadion w Hamburgu przed meczem Polska - Holandia.
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / X / TVP Sport. / Na zdjęciu: Mateusz Borek z lewej, z prawej stadion w Hamburgu przed meczem Polska - Holandia.
zdjęcie autora artykułu

Na ten dzień czekali wszyscy fani piłki nożnej w naszym kraju. Reprezentacja Polski rozpoczęła walkę o mistrzostwo Europy. W taki sposób z telewidzami przywitał się Mateusz Borek.

W niedzielę o godzinie 15:00 reprezentacja Polski zainaugurowała swój udział w tegorocznych mistrzostwa Europy. Kadra prowadzona przez Michała Probierza znalazła się w grupie D, z Holandią, Austrią i Francją. To właśnie z tymi pierwszymi rozpoczęli swój premierowy mecz podczas Euro 2024.

Przyjemność skomentowania w TVP pierwszego meczu Polaków otrzymali Mateusz Borek i Robert Podoliński. Doświadczony dziennikarz od dłuższego czasu jest jednym z głównych komentatorów publicznej stacji i bardzo często relacjonuje mecze kadry.

- Dzień dobry państwu, to właśnie tutaj, w pogodowym kameleonie w Hamburgu, w to niedzielne popołudnie 16 czerwca, zaczynamy naszą batalię o marzenia. Ale jesteśmy też świadomi jakiej klasy rywali przydzielił nam los. Zwłaszcza, że te eliminacje to były dla nas droga przez mękę - takimi słowami z telewidzami przywitał się Mateusz Borek.

ZOBACZ WIDEO: Zmiany przepisów na Euro 2024. "Było to widać"

Wspomniane eliminacje do Euro 2024 były bardzo słabe w wykonaniu reprezentacji Polski. Nasza kadra zajęła trzecie miejsce w grupie i musiała walczyć w barażach, mimo że przed rozpoczęciem rozgrywek wszyscy eksperci ochoczo twierdzili, że z tej grupy nie da się nie wyjść. Według Borka jedna rzecz wpłynęła na polepszenie jakości gry.

- Dopiero ta zmiana Fernando Santosa na Michała Probierza i występy w ostatnich meczach towarzyskich, spowodowało że dla reprezentacji Polski wyszło słońce, że pojawiła się w tę reprezentację wiara. Ale czy to wystarczy na Euro 2024. Ale na początek piekielnie trudna Holandia - zakończył Mateusz Borek.

Przed reprezentacją Polski jeszcze dwa mecze w fazie grupowej Euro 2024. 21 czerwca o godzinie 18:00 Biało-Czerwoni zmierzą się z Austrią. Trzeci z meczów zaplanowany został na 25 czerwca również na 18:00. Wtedy kadra prowadzona przez Michała Probierza zagra mecz z Francją.

Zobacz także: Polska w euforii! Tak wyszliśmy na prowadzenie w meczu z Holandią Chwile grozy przed meczem Polski. Policja postrzeliła mężczyznę#

Źródło artykułu: WP SportoweFakty