Lewandowski i Salamon na badaniach. Ważą się losy kapitana

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Robert Lewandowski udał się na badania, po których poznamy dokładniejsze szanse na jego powrót do treningów. Podobnie jest w przypadku Bartosza Salomona. Czy obaj wystąpią przeciwko Austrii?

W tym artykule dowiesz się o:

16 czerwca rozpoczęło się Euro 2024 dla reprezentacji Polski. Pierwszym rywalem naszej kadry była Holandia. Niestety, z powodu kontuzji w podstawowym składzie Biało-Czerwonych zabrakło Roberta Lewandowskiego. Polak urazu nabawił się w towarzyskim starciu z Turcją (2:1).

W pierwszej połowie tamtego spotkania poczuł ból w udzie i opuścił boisko. Po badaniach okazało się, że doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Lekarze zalecili kilka dni przerwy, co wykluczyło "Lewego" z gry przeciwko Holendrom.

Czy "Lewy" zagra z Austrią? Jak podkreśla weszlo.com, Robert Lewandowski udał się na badania, po których poznamy dokładniejsze szanse na jego powrót do treningów.

ZOBACZ WIDEO: Raport z Hamburga. "Spotkanie mogło być rozstrzygnięte po kwadransie"

Lepsza sytuacja jest u Bartosza Salomona. Wyniki badań nie wykazały ostatecznie problemów, więc obrońca Lecha Poznań co najwyżej zejdzie z obciążeń treningowych w ramach profilaktyki.

W poniedziałek Biało-Czerwoni odbyli kolejny trening, na który wyszedł także Lewandowski. Snajper FC Barcelony był przebrany, w butach piłkarskich. Rozmawiał z doktorem Jackiem Jaroszewskim. Mogliśmy zauważyć, że oddał nawet strzał, biegał wokół boiska, jednak cały czas nie trenuje z całą drużyną.

Jak pisaliśmy w niedzielę, 35-latek przejdzie wówczas kolejne badania. Mają one dać odpowiedź, czy "Lewy" będzie do dyspozycji Probierza 21 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Po nich zapadnie też decyzja odnośnie dalszego planu treningowego kapitana kadry.

Spotkanie z Austrią zaplanowane jest na piątek, godz. 18:00 w Berlinie.

Czytaj także: Twierdził, że Polska nie ma szans na awans. Oto co mówi już po meczu Trzy słowa. Tak Lewandowski zareagował po meczu z Holandią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty