"Najgorszy scenariusz". Ukraińcy załamani po meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy
zdjęcie autora artykułu

"Nie można było wymyślić nic gorszego" - czytamy w ukraińskich mediach. Takie pesymistyczne słowa nie powinny jednak dziwić. Reprezentacja Ukrainy w meczu otwarcia Euro 2024 przegrała bowiem 0:3 z Rumunią.

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu na Euro 2024 Ukraina zmierzyła się z Rumunią. Choć faworytami byli nasi wschodni sąsiedzi, starcie na Allianz Arenie w Monachium miało zupełnie inny przebieg. Skończyło się bowiem pewnym zwycięstwem 3:0 rumuńskich piłkarzy, którzy tym samym sprawili ogromną niespodziankę.

Nie dziwi więc, że pomeczowe reakcje w ukraińskich mediach nie są optymistyczne. Przeważają głosy zawodu, rozgoryczenia, ale przede wszystkim ogromnego zaskoczenia. "Nie można było wymyślić nic gorszego. Ukraina została pokonana przez Rumunię w Monachium. Drużyna Rebrowa rozpoczęła występy na Euro 2024 od najgorszego scenariusza" - stwierdzono wprost na portalu sport.ua.

W dalszej części tekstu starano się wykazać pozytywy gry naszych wschodnich sąsiadów, jednak nawet tamtejszym dziennikarzom przyszło to z trudem. "Ukraińcy szli do przodu do ostatniego gwizdka. A raczej do tego dążyli, ale nie zawsze realizowali to, co chcieli zrobić na boisku. Okazje nie mogły pochodzić z samego pragnienia..." - skwitowano.

ZOBACZ WIDEO: Michał Listkiewicz: Absolutnie nie byliśmy tłem dla rywali

"Ukraina haniebnie przegrała z Rumunią na początku Euro 2024" - czytamy z kolei w tytule relacji na sport24.ua. Wskazano tam również główne powody tej porażki. Jednym z nich były błędy bramkarza Andrija Łunina, a drugim słaba postawa w ofensywie. W linii ataku zawiódł przede wszystkim największy talent i nadzieja ukraińskiej piłki Mychajło Mudryk.

"W całym meczu Ukraińcy trafili na bramkę rywali tylko dwa razy. Ofensywni zawodnicy Mudryk, Cygankow i Dowbyk zawiedli w meczu, nie stwarzając ani jednej okazji do zdobycia bramki" - podsumowano.

Optymizmu próżno też szukać na sport.ua. "Reprezentacja Ukrainy nie zaliczyła udanego startu Euro 2024, prawie tracąc szansę na wyjście z grupy E z fatalnymi statystykami strzelonych i straconych bramek. Przeciwnicy drużyny Rebrowa zaszokowali "niebiesko-żółtych" dwoma strzałami z dystansu i efektownie wpakowali piłkę do pustej bramki" - skwitowano. Dodano nawet, że momentami gra ukraińskiej drużyny wyglądała wręcz katastrofalnie.

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty